Tipsa vendarle premočan: Dostojen odpor Žemlje

New York, 03. 09. 2012 07.27 |

Slovenski tenisač Grega Žemlja je moral v 3. krogu odprtega prvenstva ZDA priznati premoč Srbu Janku Tipsareviću. Deveti igralec na svetovni jakostni lestvici ATP je zmagal s 3:0 v nizih.

Grega Žemlja
Grega Žemlja FOTO: Miro Majcen

Slovenski tenisač Grega Žemlja je že s prebojem v 3. krog odprtega prvenstva ZDA presegel vsa osebna pričakovanja in pričakovanja slovenske teniške javnosti. Glede na to, da si je nastop v glavnem delu turnirja zagotovil prek kvalifikacij, v katerih v treh dvobojih ni izgubil niti niza, je igranje v 3. krogu tekmovanja fenomenalen uspeh. Pot v naslednji krog mu je prekrižal deveti igralec na svetovni računalniški lestvici ATP Janko Tipsarević, ki je zmagal s 3:0 v nizih. Prvega je dobil s 6:4, drugega s 6:3 in zadnjega s 7:5.

Janko Tipsarević – Grega Žemlja 6:4, 6:3, 7:5