Thorpe sedaj močno dvomi o olimpijskem nastopu

Sydney, 07. 03. 2012 14.48 |

Dobitnik petih olimpijskih zlatih kolajn, avstralski plavalec Ian Thorpe, ne verjame več, da bi lahko v Londonu osvojil še šesto.

Ian Thorpe
Ian Thorpe FOTO: Reuters

Potem ko se je Ian Thorpe odločil, da se bo po petih letih tekmovalnega premora spet vrnil v bazene, se mu poteza ni izšla po željah. Tako dvomi, da se mu bo sploh uspelo uvrstiti v avstralsko reprezentanco za letošnje igre. Thorpe je dejal, da se je očitno prepozno lotil treningov. Teden dni pred avstralskimi plavalnimi kvalifikacijami za olimpijsko ekipo – te se začnejo 15. marca – je pojasnil, da ne goji več lažnih upov o nastopu v Londonu. "Če se proti kvalifikacijam ozrem realno, je najverjetneje, da bodo vrata reprezentance zame ostala zaprta," je dejal Thorpe v pogovoru za avstralsko televizijsko mrežo Ten. "Želim si, da bi imel na voljo do kvalifikacij še šest mesecev treningov, le toliko mi bo najbrž zmanjkalo," je še dodal 29-letnik in priznal, da se je prepozno lotil priprav. Thorpe, ki se je plavalno upokojil novembra 2006, potem ko je dosegel 13 svetovnih rekordov in osvojil 11 naslovov svetovnega prvaka, je vrnitev v bazene napovedal pred slabim letom. Nazadnje je na večjem tekmovanju nastopil na OI 2004 v Atenah, kjer je osvojil zlati kolajni na 200- in 400-metrski znamki.