Thorpe nič kaj torpedu podobno

Singapur, 05. 11. 2011 10.35 |

Avstralski plavalni zvezdnik Ian Thorpe je slabo nastopil na tekmi svetovnega pokala v Singapurju.

Ian Thorpe
Ian Thorpe FOTO: Reuters

Ian Thorpe, ki se je po petletnem premoru zdaj odločil za vrnitev v bazene, je v petek osvojil sedmo mesto na 100 metrov mešano, dan pozneje pa se ni uvrstil v finale 100 metrov delfin, s čimer je že zaključil z nastopi na tem tekmovanju. V sobotnem predtekmovalnem nastopu na 100 delfin je bil Thorpe tretji v svoji skupini s časom 54,09, osvojil je skupno 11. mesto. Za rojakom Chrisom Wrightom, ki je zmagal, je zaostal debeli dve sekundi. Avstralec je bil iz plavalne karavane odsoten pet let, s to tekmo svetovnega pokala v kratkih bazenih v Singapurju pa je začel priprave na olimpijski nastop v Londonu 2012. V svoji karieri je med drugim osvojil pet zlatih olimpijskih kolajn, 11 naslovov svetovnega prvaka in postavil 13 svetovnih rekordov. Zaradi svoje hitrosti v bazenu si je 29-letni Avstralec v preteklosti prislužil tudi vzdevek 'thorpedo'.