Storl in Paveyjeva prva zmagovalca EP v Zürichu

Zürich, 12. 08. 2014 22.42 |

Nemec David Storl je prvi dan evropskega atletskega prvenstva v Zürichu pričakovano osvojil zlato v suvanju krogle (21,41 m), drugo končno odločitev dneva pa je v teku na 10.000 m dobila Britanka Jo Pavey (32:22,39).

David Storl
David Storl FOTO: Reuters

David Storl, dvakratni zaporedni svetovni prvak, je že v prvi seriji ubranil naslov izpred dveh let in prvenstva v Helsinkih. Srebro je osvojil Španec Borja Vivas (20,86 m), brona pa Poljak Tomasz Majewski (20,83 m), dvakratni zaporedni olimpijski zmagovalec iz Pekinga (2008) in Londona (2012).

Na 10 km je Jo Pavey za dobro sekundo ugnala Francozinjo Clemence Calvin (32:23,58), rojakinja slednje, Laila Traby (32:26,03) pa si je v dvoboju z Nizozemko Jip Vastenburg (32:27,37) priborila bron. Paveyeva se je od Calvinove ločila 100 m pred ciljem in po srebru v Helsinkih osvojila še drugo odličje na prvenstvih stare celine.