Štafeti 14. mesto, Govejškova solidno

London, 01. 08. 2012 13.23 |

Slovenski plavalci so v Londonu opravili s tremi sredinimi nastopi. Slovenska štafeta 4 x 200 m prosto je osvojila načrtovano 14. mesto, Nastja Govejšek je bila na 100 m prosto 28., Tanja Šmid pa 33. na 200 prsno.

Anja Klinar
Anja Klinar FOTO: Damjan Žibert

V ospredju zanimanja je bila ženska bronasta štafeta z evropskega prvenstva v Debrecenu Sara Isaković, Anja Klinar, Urša Bežan in Mojca Sagmeister, ki je ciljala na nov slovenski rekord, a je slovenska četverica plavala nekoliko počasneje kot na Madžarskem in se z dosežkom 8:04,69 uvrstila na 14. mesto. V dobri luči se je predstavila tudi 15-letna Nastja Govejšek, tokrat najmlajša slovenska olimpijka, ki je letos že osvojila bron na mladinskem evropskem prvenstvu. S 56,21 je za osebnim rekordom zaostala slabe tri desetinke sekunde in bila ob olimpijskem prvencu 28. Za lastnimi pričakovanji pa je zaostala Tanja Šmid, ki je bila z 2:32,19 na 200 prsno daleč za načrti, tekmo pa je končala na predzadnjem, 33. mestu.