Špilaku skupno drugo mesto

Ženeva, 28. 04. 2013 15.57 |

Nemec Tony Martin je zmagovalec kronometrske preizkušnje na dirki po Romandiji, v generalni razvrstitvi pa je slavil Britanec Christopher Froome. Odlično se je odrezal Slovenec Simon Špilak, ki je dirko v Švici končal na skupnem drugem mestu, v vožnji na čas v Ženevi pa je zasedel peto mesto.

Britanec Christopher Froome je vse dvome o skupni zmagi razrešil na minulih zahtevnih etapah, na današnji sklepni 18,7 km dolgi vožnji na čas po ženevskih ulicah pa se je najbolj izkazal Tony Martin. V zadnjih dveh letih absolutni "kralj" kronometrskih preizkušenj, sicer svetovni prvak iz Koebenhavna leta 2011 in Valkenburga leta 2012 ter nosilec srebrnega odličja na lanskih poletnih olimpijskih igrah v Londonu, je bil razred zase, še najbolj se mu je približal Italijan Adriano Malori (+0:16), tretje mesto pa je zasedel Froome (+0:34). Šestindvajsetletni Simon Špilak je znova dokazal, da mu je dirka po Romandiji pisana na kožo, po skupnem zmagoslavju leta 2010 pa je na letošnji 67. dirki zasedel drugo mesto. Za generalnim zmagovalcem iz Velike Britanije je zaostal 54 sekund, tretjeuvrščeni Portugalec Rui Alberto Faria Da Costa pa minuto in 49 sekund.

Simon Špilak je dosegel enega največjih uspehov v karieri.
Simon Špilak je dosegel enega največjih uspehov v karieri. FOTO: Reuters

Na letošnji dirki sta nastopila še dva slovenska kolesarja: Jani Brajkovič je kronometer končal na 60. mestu (+1:59), v skupni razvrstitvi pa na 23. mestu (+4:41). Izkazal se je tudi Luka Mezgec, ki je na treh zaporednih etapah zasedel nehvaležno četrto mesto, na sobotni izjemno zahtevni kraljevski preizkušnji med krajema Marly in Les Diablerets pa je odstopil.