Špilak in Novak ubežala, Poels pa je dobil kraljevsko etapo ‒ dirka po Poljski Teunsu

Zakopane, 04. 08. 2017 19.35 |

Nizozemec Wout Poels je zmagovalec sedme, kraljevske etape dirke po Poljski, ki se je po 132,5 kilometra končala v Bukowini Tatrzanski. Končni zmagovalec dirke je Belgijec Dylan Teuns, ki je v zadnji etapi ubranil prednost.

Kraljevska etapa je postregla s šestimi vzponi prve kategorije, tudi zahteven zaključek pa je bil napet vse do zadnjega metra. Za etapno zmago in s tem tudi končno zmago na 74. dirki po Poljski so se udarili najboljši. V sprintu je bil najmočnejši Wout Poels pred Britancem Adamom Yatesom, Poljakom Rafalom Majko, Nizozemcem Wilcom Keldermanom in Dylanom Teunsom, ki so skozi cilj prišli v enakem času. Na koncu je to pomenilo, da je Teuns ubranil prednost v skupnem seštevku. Po sedmih etapah je bil za dve sekundi hitrejši od Majke in za tri od Poelsa.

Simon Špilak.
Simon Špilak. FOTO: Reuters

V begu sta se znašla dva Slovenca Simon Špilak (Katjuša) in Domen Novak (Bahrain-Merida). Od ubežnikov se je sicer najdlje boril svetovni prvak Peter Sagan. Špilak je bil na koncu najboljši Slovenec v etapi, bil je 47. z zaostankom 8:01 minute. Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) je bil 70., Matej Mohorič (UAE Emirates) 74., Novak 77. Najvišje skupno je na 47. mestu Špilak.