Španija v Sevilli že osvojila Davisov pokal

Sevilla, 04. 12. 2011 17.38 |

Španska teniška reprezentanca je v finalu Davisovega pokala v Sevilli povedla v dvoboju z Argentino s 3:1 in že pred zadnjim dvobojem osvojila letošnjo lovoriko. Rafael Nadal je premagal Juana Martina del Potra z 1:6, 6:4, 1:6 in 7:6 (0) in odločil zmagovalca.

Rafael Nadal je z zmago nad Juanom Martinom del Portom Španiji zagotovil zmago.
Rafael Nadal je z zmago nad Juanom Martinom del Portom Španiji zagotovil zmago. FOTO: Reuters

Pot Rafaela Nadala do zmage pa je bila vse prej kot lahka. Juan Martin Del Potro je gladko dobil uvodni niz, v katerem je ljubljencu domačega občinstva oddal le eno igro. Dobro se je upiral tudi v drugem, ki je na koncu vendarle pripadel Nadalu. Ta je tekmecu v tretjem nizu vrnil za začetni neuspeh in po izidu s 6:1 povedel z 2:1.

Nadal je v četrtem nizu povedel z 2:0, nato pa je Argentinec izenačil na 2:2 in povedel s 5:3. Španec je s tremi zaporednimi igrami, dve je dobil z brejkoma, povedel s 6:5 in imel servis za zmago. V dvanajsti igri pa je Argentinec povedel s 40:15 in na servis Nadala izenačil na 6:6. Podaljšana igra je bila povsem v znamenju Nadala, ki je ta del dobil kar s 7:0 ter po štirih urah in sedmih minutah povzročil val navdušenja na tribunah. "Danes je poseben dan, eden najbolj čustvenih v karieri. Po zame tako težkem letu je bil na vrsti spektakularen finale. Odločilno zmago pa sem si priigral na izreden način in tako z uspehom končal sezono," je po dvoboju z del Potrom dejal Nadal.

Španci so v Sevilli dobili oba petkova posamična dvoboja. Štirikratni zmagovalci tega tekmovanja so do prve posamične zmage prišli hitro, saj je Nadal zanesljivo s 6:1, 6:1 in 6:2 odpravil Juana Monaca. Veliko bolj pa se je moral za svojo zmago potruditi David Ferrer. Juan Martin del Potro je namreč proti Špancu vodil z 2:1 v nizih, toda na veselje domačih navijačev se je Španec pobral in izid preobrnil v svoj prid.

Argentinci so nato v soboto izid v zmagah znižala na 1:2. Argentinska naveza David Nalbandian/Eduardo Schwank je premagala domačo kombinacijo Feliciano Lopez/Fernando Verdasco s 6:4, 6:2 in 6:3.

Španija - Argetina 3:1
Rafael Nadal - Juan Monaco 6:1, 6:1, 6:2;
David Ferrer - Juan Martin del Potro 6:2, 6:7 (2), 3:6, 6:4, 6:3;