Šok za Williamsovo: prva nosilka zapušča Wimbledon!

Wimbledon, 01. 07. 2013 16.18 |

Senzacija v Wimbledonu. V osmini finala Wimbledona je izpadla prva nosilka Serena Williams. Z 2:1 v nizih jo je ugnala Nemka Sabine Lisicki.

"Ne morem verjeti. Še vedno se tresem. Neverjetno," so bile prve besede presenetljive zmagovalke dvoboja osmine finala Wimbledona Sabine Lisicki, ki je z 2:1 v nizih ugnala Sereno Williams. Preprosto je bila veliko boljša v vseh pogledih, bolj sveža v ključnih trenutkih, za nameček pa prva nosilka ni znala izkoristiti redkih ponujenih priložnosti za boljši izkupiček.

Serena Williams
Serena Williams FOTO: Reuters

Potem ko je Američanka gladko dobila prvi niz, jo je v drugem nizu ponižala Nemka, ki je odločilni tretji niz odigrala zelo pametno. Po izenačenju na 4:4 je izkušeni tekmici odvzela začetni udarec, nato pa z nekaj naprezanja dobila odločilni tretji niz in se veselila uvrstitve v četrtfinale tekmovanja.

Od nekdanjih zmagovalk tako v igri ostaja le Čehinja Petra Kvitova, šampionka iz leta 2011