Slovenskim rokometašem generalka pred Portugalsko

Veszprem, 02. 06. 2012 19.16 |

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v današnji prijateljski tekmi v Balatonfüredu premagala Madžarsko z 29:26 (12:10).

Izbranci slovenskega selektorja Borisa Deniča so v turističnem mestecu ob Blatnem jezeru na kolena spravili Madžare, za njih pa je bila tekma tudi generalka pred bližnjima kvalifikacijskima tekmama s Portugalci za nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Španiji. Selektor Denič zaradi klubskih obveznosti pri francoskem Montpellieru oziroma danskem Bjerringbro-Silkeborgu ni mogel računati na Dragana Gajiča, Primoža Prošta in Miho Žvižej, a tudi madžarski selektor Lajos Moscai je ostal brez nekaterih pomembnih igralcev (Barna Putics, Tamas Mocsai, Roland Mikler ...).

Boris Denič in Jure Dolenec
Boris Denič in Jure Dolenec FOTO: Damjan Žibert

V prvem polčasu sta bila tako igra kot izid dokaj enakovredna in izenačena, v končnici pa so si Slovenci priigrali dva zadetka prednosti (12:10). V drugi polovici tekme so imeli slovenski rokometaši ves čas manjšo prednost, po 45. minuti pa so si priigrali odločilno razliko. V 50. minuti je bilo 24:20, pet minut pred koncem pa 27:23. V končnici Madžarom, ki so bili za slovensko izbrano vrsto usodni v dodatnih kvalifikacijah za nastop na svetovnem prvenstvu na Švedskem leta 2011, ni uspelo resneje ogroziti zmage gostov. V slovenski izbrani vrsti sta bila najbolj učinkovita Gašper Marguč s šestimi in Jure Dolenec s štirimi goli, pri poražencih pa je Gabor Csaszar dosegel pet zadetkov.