AVDIO: Prošt: Prvi polčas ni bil v redu, v drugem smo se razleteli po igrišču

Doha, 16. 01. 2015 16.27 |

T.Š./G.J./M.F./STA
25

Slovenski rokometaši so se na prvi tekmi na svetovnem prvenstvu pomerili z reprezentanco Čila. Po izenačenem prvem polčasu so Slovenci pripravili lekcijo tekmecu in visoko zmagali (36:23). Danska je na prvi tekmi le remizirala.

Slovenska reprezentanca je zanesljivo opravila svoje delo na prvi tekmi na svetovnem prvenstvu v Katarju. Po prvem polčasu so varovanci Borisa Denića vodili za dva gola (16:14), v drugem polčasu pa so stopili na "plin" in višali razliko, na koncu je bilo kar +13 (36:23). Prvi strelec je bil Dragan Gajić z devetimi goli. Naslednji tekmec Slovencev bodo Belorusi. Južnoameriški in v mednarodnem merilu ne preveč uveljavljen predstavnik iz Čila je v dvorani Al Sadd Sloveniji v prvem polčasu povzročil kar hude glavobole. Veliko bolj uveljavljenemu tekmecu ni bil zgolj enakovreden, v prvem polčasu ga je občasno celo zasenčil, v drugem polčasu pa se je vendarle "zlomil" po veliko bolj bojeviti in disciplinirani slovenski predstavi.

Slovenija je v Dohi zanesljivo opravila z izbrano vrsta Čila.
Slovenija je v Dohi zanesljivo opravila z izbrano vrsta Čila. FOTO: SPS

Člani uvodne postave - v vratih Gorazd Škof, na krilnih položajih Luka Žvižej in Dragan Gajić, na mestu krožnega Matej Gaber, na zunanjih položajih Jure Dolenec, Uroš Zorman in Sebastian Skube, slednjega je v obrambi menjal Miladin Kozlina - so sprva imeli nekaj preglavic s Čilenci, v 13. minuti so celo zaostali s 7:9, potem ko so naredili kopico osnovnošolskih napak. Do konca prvega polčasa so se kar mučili, šele v 24. minuti so znova povedli z 12:11, na velik odmor pa odšli s prednostjo dveh golov (16:14). Izbranci Borisa Denića so v drugem polčasu močno povečali frekvenco svojih obratov, predvsem v uvodnih desetih minutah, ko niso prejeli nobenega zadetka, s hitro in enostavno igro v napadu ter granitno obrambo pa v 39. minuti povišali vodstvo na 24:14. Denić pa je v nadaljevanju lahko nekoliko spočil svoje glavne adute pred veliko pomembnejšim obračunom z Belorusijo. Na današnji tekmi je bil v slovenski izbrani vrsti najbolj učinkovit Dragan Gajić z devetimi, David Špiler in Jure Dolenec sta dosegla po pet golov.

Slovenci so za 13 golov premagali Čilence.
Slovenci so za 13 golov premagali Čilence. FOTO: SPS
Boris Denić je po tekmi dejal: "Otvoritvena tekma je vselej začetek neke nove zgodbe. Čilenci so nas v prvem polčasu s svojo igro nekoliko uspavali, reakcije mojih igralcev so bile povsem neustrezne, bili smo povsem brez ritma. V drugem polčasu smo se zbrali in sprostili, nismo več igrali z ročno zavoro in zasluženo zmagali." Jure Natek pa je povedal: "Tekmo smo enostavno oddelali, vsi pa vemo, da nismo prikazali idealne predstave. Najbolj pomembna je visoka zmaga, je pa res, da je težko igrati proti rokometno eksotičnim reprezentancam, ki gojijo malce nekonvencionalen rokomet. Nekaj časa smo potrebovali, da smo se privadili na tekmečevo igro, v drugem pa smo zadeve postavili na pravo mesto."
Dragan Gajič je bil prvi strelec tekme.
Dragan Gajič je bil prvi strelec tekme. FOTO: SPS

Danci le do remija
Danska rokometna reprezentanca je v uvodnem krogu svetovnega prvenstva v Katarju iztržila zgolj remi v skupini D. Drugouvrščena ekipa prejšnjega SP je v Dohi proti Argentini igrala 24:24. Vodilno moštvo skupine D Rusija je danes s 27:17 premagalo Savdsko Arabijo, Poljaki pa so s 26:29 klonili proti Nemcem.

V skupini A so branilci naslova Španci z 38:33 premagali Belorusijo, medtem ko je slovenska izbrana vrsta ob začetnih težavah zabeležila gladko zmago s 36:23 proti Čilu. V isti skupini so gostitelji Katarci z 28:23 premagali Brazilijo. V skupini B je Bosna in Hercegovina premagala Iran s 30:25, Makedonija je bila s 33:25 boljša od Tunizije, Hrvaška pa je z 32:30 premagala Avstrijo. V skupini C je Alžirija klonila proti Egiptu z 20:34, olimpijski prvaki Francozi so s 30:27 premagali Čehe, olimpijski podprvaki Švedi pa so s 24:16 premagali Islandijo. Egipčani so bili s 34:20 boljši od Alžircev.

Slovenija - Čile 36:23 (16:14)