Slovenski rokometaši tudi drugič poraženi

Magdeburg, 05. 05. 2013 18.47 |

Slovenska moška rokometna reprezentanca je izgubila tudi drugo prijateljsko tekmo z Nemčijo. Tokrat so bili varovanci Martina Heubergerja boljši s 24:27 (11:14).

Boris Denić
Boris Denić FOTO: Damjan Žibert

Slovenska reprezentanca, sestavljena zgolj z igralci iz štirih slovenskih klubov, je izgubila tudi drugo prijateljsko tekmo z Nemčijo. V soboto je v Magdeburgu klonila s 30:31, v Dessauu pa so bili gostitelji boljši s 27:24. Tekmi sta sodili v sklop priprav na nadaljevanje kvalifikacij za evropsko prvenstvo. Varovance selektorja Borisa Denića junija čakata odločilni tekmi; gostovanje v Romuniji in doma obračun z Belorusijo.

Druga tekma se je razpletla podobno kot prva. Slovenija je bila 20 minut povsem enakovreden tekmec, nato pa je sledilo nekaj slabih minut in Nemčija je prišla do občutne prednosti. Najprej ob koncu prvega polčasa, ko Slovenci osem minut niso zadeli gola, tako da je Nemčija odšla na odmor s 14:11, nato pa še na začetku nadaljevanja, ko je mreža gostiteljev ostala nedotaknjena do 34. minute.

Dvanajst neučinkovitih minut je Slovenijo pripeljalo do zaostanka z 11:17, ob zgolj dveh zadetkih do 41. minute pa se je razlika povzpela na rekordnih 21:13. Minuta odmora Borisa Denića, nekaj zamenjav, predvsem pa bolj agresivna obrambna in sproščena igra v napadu so Slovenijo vrnile v igro, žal pa je bila razlika že tolikšna, da preobrat ni bil več mogoč. Slovenija je v 51. minuti prišla na 25:21, v 54. na 25:22, minuto pred koncem pa na 25:23. Končni izid tekme je v zadnjih sekundah postavil Christoph Theuerkauf.