Slovenski rokometaši nemočni proti razpoloženim Dancem

Odense, 09. 01. 2015 21.01 |

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v današnji prvi tekmi mednarodnega turnirja na Danskem v Odenseju izgubila proti domači izbrani vrsti s 26:36 (11:19).

Slovenija je na izjemno kakovostnem turnirju v Hamletovi deželi izgubila uvodno tekmo proti Danski, v naslednjih dveh dneh pa sta pred njo še dva zahtevna obračuna proti močnima izbranima vrstama. Najprej se bo v soboto v Aalborgu pomerila s Švedsko (17.00), v nedeljo pa v Aarhusu še z Islandijo (14.45).

Varovanci Borisa Denića niso bili dorasel nasprotnik Dancem.
Varovanci Borisa Denića niso bili dorasel nasprotnik Dancem. FOTO: Damjan Žibert

Slovenski selektor Boris Denić je na tribuni pustil rekonvalescenta Uroša Bundala in ideologa igre Uroša Zormana. Njegovi varovanci so imeli v uvodnih minutah favorizirane gostitelje v svoji oblasti, prvič na tekmi pa so zaostali v osmi minuti (4:5). V nadaljevanju v igri gostov ni bilo več toliko ostrine, bilo je vse preveč napak, ob tem pa se kar šest minut niso vpisali med strelce, kar so izkušeni gostitelji in eni glavnih pretendentov za zlato kolajno na bližnjem svetovnem prvenstvu s pridom izkoristili in jim v 15. minuti ušli na štiri gole (5:9).

Po Denićevi minuti odmora se razmerje moči na igrišču ni spremenilo, njihovi tekmeci so bili še naprej pretrd oreh, v končnici prve polovice dvoboja so zaostali za osem golov (11:19), do njih pa je bil predvsem neusmiljen krilni igralec Andres Eggert, ki je v prvi polovici tekme dosegel sedem golov.

Slovenski rokometaši so v prvi polovici drugega polčasa skorajda prepolovili zaostanek iz prvega polčasa (21:26), po minuti odmora islandskega strokovnjaka na danski klopi Gudmundurja Gudmundssona pa se je igra domačinov močno povzdignila. Denićevi izbranci so v 49. minuti ponovno zaostali za devet zadetkov (21:30), najvišji pa so si pridelali v izdihljajih tekme (25:36).

V slovenski izbrani vrsti sta bila najbolj učinkovita Jure Dolenec in Jure Natek, oba sta dosegla po pet golov.

Danska - Slovenija 36:26 (19:11)
Eggert 7, Damgaard 5; Dolenec in Natek po 5.

KOMENTARJI (14)

veselinko123
10. 01. 2015 12.54
+0
ucer so mel res bol svoh obrambo nasi sploh niso enha faula skup spravl.......danci so jih lamall....do devet metrou in niso enga setanja postil.......kaga stasa pa zarabca bi blo dobr sabo uzed....natek se mi je še en najbolsih zdeu kr je parkrat dance ubrnu ko šmrkavce......pr nih pa eggert pa landin.....no comment res.....če tadva mudela igreata ze ni pošteno do nasprotnika hahahahahaha ka sta tok dobr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iniesta
10. 01. 2015 10.45
-1
Razpad sistema ... Bul da doma ostanejo ...
fghfhfhfhf
10. 01. 2015 10.01
+2
napisal sem ze 10000x in se enkrat bom..dokler bo naso repko treniral g.denić nebo nič.reprezentanco bi moral trenirati Branko Tamše !!
barbato333333
10. 01. 2015 09.01
+7
Smesno je nekaj..to je tipicna slovenska nerealnost...pa kaj mi mislmo da smo..dejmo pogledat kje te nasi igralci igrajo..vsi igrajo v povprecnih evr. Klubih kjer se tam nimajo glavne vloge...in mi od takih igralcev pricakujemo medaljee????dejte pogledat postave fran., spancev, hrvatov,islandcev,dancev ,nemcev, poljakov..in kaj vidte? Ja same vrhunske igralce..kaj pr ns..dolenec,natek,cehte,zvizej,spiler,skube...pa kdo so oni?? ?.da se razume..so ok igralci...to je pa tut use..s povprecnimi igralci lahko dosezemo realno 7,8 mesto to je pa to..zdej pa zarabec, stas skube...mislm in zdej mislte da bi z njima pa kr medaljo dobil...pa ta zaslepljenost slovenceljska presega ze vse meje...pa kdo sta onadva? Ok prespektivna..ampak to je pa to..pa vi govorite kot da so to ze neke zvezde in podobno..kar se denica tice...ni mi jasno kaj on vid v tem luki zvizeju..on nina kej za delat u rep....kolk zicerjev fali v kljucnih trenutki to je pa noro..pa se kan bi se najdu..pol pa s tisto roko neki maha k zadane pri + 10... Pa dej mahi k bos zadeu kljucni gol indijanc ..katastrofa.uglavnem ce tem povprecnim igralcem dodamoo sw klasicno slovensko psiho ko se v odlocilnih trenutkih ,( kadar je tekma odlocilna ne predtekmovanje ali kvalifikacije)zmeraj pojavi panika v vseh ekipnih sportih potem je jasno da tukaj ne mormo realno pricakovat kej dobrga..ni pa izkljuceno da pa bodo useeno prikazal ok igro..to proti danski sigurno ni blo realno..znajo bolje..kolk bols bomo pa vidl..samo se enkrat, brez kvalitete ne mormo pricakovat medaljo..se pa dogajajo cudezi ce sw vse poklopi..