Slovenski rokometaši so na OI doživeli prvi poraz

Rio de Janeiro, 13. 08. 2016 15.34 |

Na olimpijskem rokometnem turnirju je slovenska reprezentanca odigrala četrto zaporedno tekmo. Varovanci selektorja Veselina Vujovića so se pomerili z Nemčijo in doživeli prvi poraz. Nemčija je bila boljša za tri gole (28:25). Slovenci so si že pred tekmo zagotovili nastop v četrtfinalu.

Slovenski rokometaši so se v dosedanjem poteku olimpijskega turnirja predstavili v lepi luči. V skupinskem delu so na OI naprej premagali Egipt, nato so bili boljši od Brazilcev, v 3. krogu pa so premagali še Švedsko. V 4. krogu je bil tekmec Nemčija, tekma pa je bila tudi boj za prvo mesto v skupini in boljši izhodiščni položaj pred zaključnimi boji. Nemci so Slovencem prizadejali prvi poraz, vseeno pa so Slovenci zanesljivo v četrtfinalu.

Poškodovanega Nika Henigmana je v postavi zamenjal Miha Zarabec, Slovenci pa so tekmo dobro začeli, saj so vodili s 3:1 in 5:2, v nadaljevanju pa so se Nemci približali in polčas se je končal z golom prednosti slovenskih fantov (12:11), zadnji gol je dosegel Jure Dolenec. V drugem polčasu je sledil manjši rezultatski padec varovancev Veselina Vujovića, saj je tekmec vodil za dva ali tri gole. V 56. minuti po zapravljeni sedemmetrovki Bezjaka je bilo 27:22 in Slovencem ni uspelo več ujeti priključka. Nemčija je zmagala s 28:25. Najboljši strelec v slovenski izbrani vrsti je bil s šestimi goli Jure Dolenec, prav toliko jih je za nemško dosegel Uwe Gensheimer. Naslednji tekmec Slovenije bo Poljska, kar je zadnja tekma skupinskega dela pred četrtfinalom.

Slovenski rokometaši so proti Nemčiji doživeli prvi poraz na letošnjih OI.
Slovenski rokometaši so proti Nemčiji doživeli prvi poraz na letošnjih OI. FOTO: STA

Uvodne minute so pripadle slovenski izbrani vrsti, ki je z razpoloženim Gorazdom Škofom v vratih in dobro igro v obrambi z golom Blaža Janca v 6. minuti povedla s 3:0. Nadaljevanje ni bilo več tako uspešno, predvsem to velja za igro v napadu, saj so Nemci deset minut pozneje izenačili na 5:5, strelec je bil Paul Drux. Z novim golom Janca in Mateja Gabra, ki ga je na črti lepo zaposlil Zarabec, so v slovenski ekipi spet nekoliko lažje zadihali, vendar le za kratko, kajti z dvema "lahkima" goloma so izbranci islandskega strokovnjaka Dagurja Sigurdssona izid spet izenačili.

Po minuti odmora selektorja Vujovića je zdaj že nekdanja celjska naveza Zarabec - Gaber v 27. minuti poskrbela za novo vodstvo z dvema goloma prednosti (11:9). Slovenija je imela tudi priložnost za plus tri, vendar je nemški vratar Andreas Wolff ubranil strel Zarabca. To je vlilo nove moči aktualnim evropskim prvakom, ki so bili uspešni tudi ob dvema igralcema manj, vseeno pa so z golom prednosti, uspešen je bil Jure Dolenec, na odmor odšli slovenski rokometaši.

Drugi polčas se je začel s prvim golom Zarabca na olimpijskih igrah, toda Nemci so, tudi po zaslugi vratarja Wolffa, ki je ubranil nekaj nevarnih strelov, z delnim izidom 4:0 v le štirih minutah prvič na tekmi prišli do vodstva (16:14). Vujović je takoj posegel po minuti odmora, prvič na tekmi je v igro vstopil tudi kapetan Uroš Zorman, toda po prestreženi podaji so Nemci z golom Tobiasa Reichmanna pobegnili na 17:14. Slovenska obramba ni bila več tako čvrsta kot v prvem polčasu, predvsem pa so bili dolžniki v napadu, ko so bili po nekaj odličnih obrambah Wolffa neodločni pri strelu. Še več, nemški vratar je že s svojim drugim golom na tekmi, v 42. minuti, ko je imela Slovenija še enkrat igralca manj, zadel za 19:15.

Zaostanek štirih golov je le prebudil slovensko izbrano vrsto, ki pa v obrambi še vedno ni bila na ravni iz prvega polčasa. Nemški rokometaši so preveč zlahka prihajali do ugodnih položajev za strel proti slovenskim vratom, ob njihovih poskusih pa je bil Škof bolj ali manj nemočen. Do dveh golov zaostanka se je Vujovićevim izbrancem še uspelo približati, tekma pa je bila odločena v 56. minuti, ko je Kai Hafner zadel za 27:22.

Slovenija - Nemčija 25:28 (12:11)
Hrvaška - Francija 29:28