Slovenski ragbisti do pomembne zmage v Avstriji

Dunaj, 25. 04. 2015 18.40 |

Slovenska reprezentanca v ragbiju je na tekmi evropskega pokala narodov v skupini 2C na Dunaju premagala Avstrijo s 17:16, s katero so se encijani spet - s točko prednosti - povzpeli na vrh lestvice v skupini, s tem da morata v spomladanskem delu tekmo odigrati še doslej vodilni Luksemburg in Danska.

Slovenci so na Dunaju nastopili precej oslabljeni zaradi poškodb in odsotnosti. Zdelo se je, da bo to zaznamovalo razplet proti Avstriji, posebej po dobrem začetku gostiteljev. Ti so v peti minuti po hitrem protinapadu prišli v vodstvo s 5:0. Šest minut pozneje so domači povišali prednost po kazenskem strelu na 8:0. Slovenci so napadali in vršili pritisk, vendar naredili napako v obrambi, tako da je Avstrija v 35. minuti prišla do novega zadetka in postavila izid polčasa 13:0.

Slovenska ragbi reprezentanca je prišla do pomembne zmage.
Slovenska ragbi reprezentanca je prišla do pomembne zmage. FOTO: Miro Majcen

Drugi polčas je trener Andrew Fenton začel z nekaj taktičnimi menjavami. Slovenci so zaigrali bolje in kmalu znižali zaostanek na 5:13. Zadetek je dosegel Dragan Jovanovič. Pritisk Slovenije se je obrestoval tudi v 65. minuti tekme, ko so se po zadetku Maxa Skofiča in uspešnem pretvarjanju Žige Burnika približali samo na točko razlike (13:12).

Dve minuti pred koncem tekme so gostitelji s kazenskim strelom znova ušli, in sicer na 16:12. Encijani pa so vztrajali in se borili do konca, v dramatični končnici je Jovanovič dosegel nov zadetek in svoji ekipi zagotovil dragoceno zmago. Velja omeniti, da sta za Slovenijo igrala oče in sin, Igor in Gal Okič.

Znotraj skupine sta tekmo istočasno igrali tudi Danska in Srbija. Po dvoboju, polnem preobratov, so v Odenseju slavili Srbi.