Slovenski odbojkarji po porazu brez nastopa v svetovni ligi

Maribor, 16. 07. 2014 21.25 |

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v Mariboru odigrala povratno tekmo evropske lige z izbrano vrsto Grčije. Slovenci so zmagali v Grćiji, v Mariboru pa so izgubili in zato naslednje leto ne bodo nastopili v svetovni ligi.

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je doživela novo razočaranje, saj naslednje leto ne bo igrala v želeni svetovni ligi. V povratni tekmi polfinala evropske lige je namreč v Mariboru odpovedala in z 1:3 izgubila povratni dvoboj proti Grčiji. Izbranci Luke Slabeta, ki so po zmagi 3:2 v Solunu v tekmo vstopili s prednostjo, so tekmo sicer dobro začeli, imeli v prvem nizu pobudo, največ vodili za tri točke, toda končnico odigrali živčno in nervozno, tako da so Grki ob koncu dosegli šest zaporednih točk in se po točki najboljšega igralca tekme Mitarja Đurića veselili vodstva z 1:0.

To je še dodatno zatreslo roke Slovencem, drugi niz so začeli katastrofalno. Vrstile so se napake (predvsem v napadu), Grkom pa je uspevalo vse, imeli so tudi precej sreče. Tako so po prvem tehničnem odmoru vodili z 9:1, Slovenci so jih v nadaljevanju tudi zaradi številnih menjav v ekipi lovili, prišli do treh točk zaostanka (18:21), a nato spet naredili nekaj napak, tako da so se znašli v zaostanku 0:2. Po neprepričljivi igri v napadu, slabem pritisku s servisi in igri brez bloka so se domači hitro znašli v zaostanku tudi v tretjem nizu, a prišli k sebi, po asu Danijela Koncilje izenačili na 20:20, v končnici pa zaigrali zbrano, odlično je deloval predvsem korektor Alen Šket, in niz dobili s 25:22.

Navijači so pričakovali, da bo Slovencem dobljeni niz dal dodatnega elana, mogoče jim ga je, a kakovost njihove igre ni bila na želeni ravni, tako da so bili v četrtem nizu ves čas v zaostanku za eno ali dve točki. Pri zaostanku 15:19 je že kazalo, da so gostitelji izgubljeni, vendar so prišli na točko zaostanka, Klemen Čebulj je z blokom celo izenačil na 22:22. Danijel Koncilja je pri 22:23 dobil blok, goste pa je v finale po protinapadu popeljal Đurić.