Slovenski derbi Rezarju

Gummersbach, 04. 03. 2012 10.45 |

Rokometaši nemškega prvoligaša Gummersbacha, pri katerem si kruh služi vratar Aljoša Rezar, so v zadnjem prvenstvenem dvoboju s 25:21 premagali Magdeburg Aleša Pajoviča in Jureta Natka.

V zadnjem krogu nemškega rokometnega državnega prvenstva sta se udarila Gummersbach slovenskega vratarja Aljoše Rezarja in Magdeburg Aleša Pajoviča ter Jureta Natka, uspešnejši pa je bil celjski čuvaj mreže, ki je eden glavnih krivcev, da so se gladiatorji iz Magdeburga domov vrnili praznih rok (25:21). "Lepo se je srečati z nekdanjimi soigralci, še lepše pa se je skupaj z moštvom veseliti novih prepotrebnih točk. V prvem delu sezone smo namreč nanizali preveč porazov in sedaj se rešujemo pred nevarnimi vodami na prvenstveni tabeli. Verjamemo v obstanek med elito," je dan po zmagi za 24ur.com povedal nekdanji vratar Celja Pivovarne Laško, ki mu je trener Emir Kurtagić priložnost ponudil v drugem polčasu, 29-letnik pa mu je to na najlepši možni način vrnil.

Rezar je po koncu lanske sezone zapustil Celje in se preselil med bundesligaško elito. FOTO: Damjan Žibert

Z enajstimi obrambami v nadaljevanju – v 12 minutah drugega polčasa so gostje zabili vsega dva gola – je izdatno pomagal soigralcem do novih točk, v prihodnje pa si poleg minutaže želi, da bi s soigralci nanizali še vsaj nekaj zmag in lažje zadihali. "Pritisk s strani klubski služb ni prisoten, vendar si igralci želimo zadihati, se vključiti v borbo za sredino lestvice, kar pa je po skromnem prvem delu sezone veliko težje. Verjamem, da bomo nadaljevali pozitivni niz in se v kratkem veselili novih točk," je dodal Rezar.