Odbojka

Slovenske odbojkarice z odlično popotnico na Nizozemsko, v prestolnici ugnale Azerbajdžan

Ljubljana, 17. 08. 2017 21.30 |

Slovenske odbojkarice so na zadnji pripravljalni tekmi pred zadnjim krogom kvalifikacij za svetovno prvenstvo ugnale reprezentanco Azerbajdžana s 3:0 (21, 21, 15).

Odbojka Slovenija ženske
Odbojka Slovenija ženske FOTO: OZS

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je pred odhodom na Nizozemsko, kjer bo potekal zadnji krog kvalifikacij za svetovno prvenstvo, na zadnji pripravljalni tekmi v Ljubljani ugnale Azerbajdžanke s 3:0 (21, 21, 15).  Varovanke Alessandra Chiappinija so dobro začele srečanje in po začetnih udarcih Eve Mori ter na račun dobrega bloka in uspešnih protinapadov povedle s 6:1. Po dveh prednostih z 12:7 in 20:17 so Azerbajdžanke naskok Slovenk stopile na le točko, to serijo je z blokom za 23:21 prekinila Lana Ščuka, niz pa je z asom zaključila Morijeva.

Drugi niz so bolje začele gostje (4:1), Slovenke so z dobrimi začetnimi udarci hitro prišle do izenačenja, z dvema blokoma Tine Grudine in Morijeve pa so tudi povedle z 19:17. V končnici sta dobro odigrali Ščuka in Iza Mlakar za zmago v drugem nizu s 25:21. Slovenke so s servisi Morijeve, Ščuke in Ele Pintar, dobri igri Maje Pahor v obrambi in zaključkih Mlakarjeve ter Anite Sobočan prišle do visoke prednosti z 12:5. Po napakah Slovenk so se gostje približale na 16:12 in 17:13. Zaključek je pripadal Slovenkam, ki so tekmo zaključile z blokom Grudine za 25:15 v tretjem nizu. Slovenke bodo v Rotterdam odpotovale v ponedeljek zjutraj; prva tekma jih čaka 22. avgusta, ko se bodo pomerile z Bolgarijo.