Slovenske odbojkarice na EP izgubile uvodno tekmo

Apeldoorn, 26. 09. 2015 17.07 |

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je izgubila svojo uvodno tekmo evropskega prvenstva. V nizozemskem Apeldoornu so bile v tekmi predtekmovalne skupine A od nje boljše gostiteljice turnirja Nizozemke, zmagale so s 3:0 (12, 14, 22).

Nizozemske odbojkarice, trikratne dobitnice kolajn z evropskih prvenstev in ene od favoritinj tokratnega turnirja, v svoji uvodni tekmi prvenstva niso dovolile senzacije. Slovenske "palčice" so jim bile enakovredne le na začetku tekme in v tretjem nizu, še to bolj po zaslugi napak domače ekipe kot pa posebne dobre igre. Visoki nizozemski blok enostavno ni dovoljeval uspešnih napadov, predvsem to velja za prva dva niza, brez napada pa enakovrednega boja ni moglo biti.

Nizozemke so se izkazale kot precej boljši tekmec, kar se je koncu koncev vedelo že pred začetkom tekme. Na žalost Slovenk so imele domače pred 5500 gledalci le nekaj slabih minut, slabega dne, ki so se ga želeli v slovenskem taboru, pa ne.

Izbranke Bruna Najdiča se bodo v nedeljo pomerile z Italijo, v ponedeljek pa še s Poljsko.