Slovenke s srebrom iz Mersina

Mersin, 29. 06. 2013 19.31 |

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je osvojila končno drugo mesto na sredozemskih igrah v Mersinu, potem ko je v današnji finalni tekmi v Adani izgubila s Srbijo z 19:25 (12:13). Tretje mesto je zasedla Hrvaška po zmagi nad Črno goro s 25:24 (12:11).

Slovenske rokometašice so po dolgem času pustile viden pečat na reprezentančni sceni in v Turčiji osvojile odličje srebrnega leska. Do odločilne tekme za prvo mesto so se prebile s tremi zmagami nad Tunizijkami, Makedonkami in Špankami ter neodločenem izidu s Hrvaticami v skupinskem delu tekmovanja, v polfinalu pa so bile boljše od Črnogork.

Marta Bon
Marta Bon FOTO: Damjan Žibert

Izbranke Marte Bon so bile v prvem polčasu finalnega dvoboja povsem enakovredne favoriziranim Srbkinjam, v drugem polčasu pa zaradi slabega uvoda hitro zaostale za štiri gole (13:17). Slovenke so tekmice lovile do 52. minute (18:22), v končnici pa vidno popustile, tako da so jim tekmice ušle na nedosegljivih sedem golov (18:25).

V slovenski reprezentanci je bila najbolj učinkovita Tamara Mavsar s petimi goli. Ana Gros je prispevala štiri, Barbara Lazović in Nina Jeriček pa po tri zadetke.