Slovenke kvalifikacije končale s porazom

Dunaj, 02. 06. 2012 18.30 |

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je v zadnji kvalifikacijski tekmi v sklopu kvalifikacij za evropsko prvenstvo morala priznati premoč Avstrijkam. Varovanke Toneta Tislja so izgubile z 29:26.

Slovenska reprezentanca je izgubila zadnjo kvalifikacijsko tekmo za nastop na letošnjem evropskem prvenstvu, v svoji kvalifikacijski skupini pa je zasedla zadnje mesto. Na šestih tekmah je premagala le Avstrijo ter doživela pet porazov: po dvakrat je izgubila s Švedsko in Češko, enkrat pa z Avstrijo. Izbranke Toneta Tislja so spodbudno začele obračun v predmestju Dunaja in si v 12. minuti priigrale vodstvo treh golov (6:3), po avstrijski minuti odmora pa se jim je povsem ustavilo. Avstrijke so v naslednjih osmih minutah naredile delni izid 5:0, Tiselj pa je pri zaostanku 6:8 poklical igralke na posvet. A njegovi napotki niso zaustavili slovenskega propada: Neli Irman je v 22. minuti resda prekinila 10-minutni strelski post, štiri minute pozneje pa so prvič zaostale za štiri gole (9:13).

Tone Tiselj
Tone Tiselj FOTO: Damjan Žibert

Slovenske rokometašice so v prvi polovici drugega polčasa prikazale porazno predstavo, zelo povprečne Avstrijke so se dobesedno poigrale z njimi in jim v 44. minuti ušle na +10 (24:14). V zadnji četrtini tekme so Tisljeve varovanke vendarle preprečile veliko sramoto, v 53. minuti so se gostiteljicam približale na tri gole zaostanka (22:25), v 57. na dva (25:27), za kaj več pa niso imele ne moči, ne znanja. Slovenija je na dosedanjih medsebojnih tekmah sedemkrat premagala Avstrijo in doživela deset porazov, enkrat pa sta se reprezentanci razšli z neodločenim izidom. V slovenski reprezentanci sta bili na današnji tekmi najbolj učinkoviti Iris Guberinič in Tamara Mavsar, obe sta dosegli po pet golov.

Avstrija - Slovenija 29:26 (15:11)