Zaragoza, 17. 01. 2013 17.04 |

Slovenska rokometna reprezentanca je v četrtem krogu svetovnega prvenstva dosegla še četrto zmago. Tokrat so s 27:26 ugnali Belorusijo. Odločilni gol za zmago je zabil Dragan Gajić.

Slovenska rokometna reprezentanca je po zmagi nad Poljaki igrala naslednjo zahtevno tekmo svetovnega prvenstva v Španiji. Četa Borisa Denića je prvi polčas odigrala sila podobno kot proti Poljakom, ko so se tehnične napake vrstile, vratar Gorazd Škof pa je s sedmimi obrambami preprečil še višje vodstvo tekmecev ob polčasu. Varovanci Jurija Ševcova so po zaslugi izjemno razpoloženega Sergeja Rutenke – dosegel je 7 golov – po 30 minutah čiste igre vodili s petimi goli razlike (17:12).

V nadaljevanju pa je Denićeva četa zaigrala podobno kot proti Poljakom. Trda obramba, raznovrstnost v napadu in obrambe Škofa so Slovence vrnile v igro, z golom Jureta Dolenca pa je Slovenija povedla z 22:21. Tekmec je bil brez ideje v napadu, Sergej Rutenka je bil nenatančen in neporažena reprezentanca skupine C je bila iz minute v minuto bliže začrtanemu cilju – zmagi. Sledile pa so spet nekoliko skromnejše minute Uroša Zormana in druščine ter Ivan Brouka je osem minut pred iztekom igralnega časa zabil za vodstvo s 25:24.

Uroš Zorman je v zadnjih dveh minutah 'vlekel' odločilne poteze.
Uroš Zorman je v zadnjih dveh minutah 'vlekel' odločilne poteze. FOTO: Slavko Kolar

Slovenski selektor je reagiral z minuto odmora in pred sklepnimi minutami obračuna ni bilo še prav nič odločeno. Tekmeca sta bila poravnana na 25 in 26, nato pa je Dragan Gajić minuto pred koncem zabil za 27:26, Slovenci pa so z igralcem več v polju ubranili zadnji beloruski napad.

Slovenija - Belorusija 27:26