Slovenci pripravljalni turnir v Nemčiji začeli z zmago nad Srbijo

Flensburg, 06. 11. 2015 21.37 |

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na pripravljalnem turnirju Superpokal 2015 v nemškem Flensburgu po dobrem začetku in zaključku tekme premagala zasedbo Srbije (23:21). Največ, šest zadetkov je za varovance Veselina Vujovića prispeval Klemen Cehte.

Izbranci slovenskega selektorja Veselina Vujovića so sijajno odprli tekmo v Flens Areni, v uvodnih šestnajstih minutah so povsem zasenčili tekmece na nasprotni strani igrišča in si priigrali kar sedem golov prednosti (11:4). Slovenci so v uvodni četrtini tekme prikazali poletno predstavo, v napadu so bili nevarni iz vseh položajev, obramba pa je bila na visoki ravni. V nadaljevanju so močno popustili, navzlic temu pa so na veliki odmor odšli s prednostjo dveh golov (12:10).

Gašper Marguč je zabil pet zadetkov.
Gašper Marguč je zabil pet zadetkov. FOTO: Damjan Žibert

V prvi polovici drugega polčasa so se nadaljevale krizne minute. Srbi so jih že v drugi minuti nadaljevanja ujeli in tekmo postavili v začetno izhodišče (12:12), Vujovićevi izbranci pa so v nadaljevanju dvakrat pogledali tudi v tekmečev hrbet (14:15 in 15:16). V prelomnih trenutkih dvoboja so vendarle zaigrali zrelo ter si slabih šest minut pred koncem znova priigrali lepo prednost štirih zadetkov (22:18). V končnici niso popustili niti za ped, s preudarno igro so odbili vse tekmečeve napade in na kakovostnem turnirju in dobrodošlem preizkusu moči za nastop na evropskem prvenstvu, ki bo v začetku prihodnjega leta na Poljskem, dosegli zmago.

V slovenski reprezentanci je bil strelsko najbolj učinkovit Klemen Cehte s šestimi goli. Gašper Marguč jih je prispeval pet, Luka Žvižej štiri, Matej Gaber in Uroš Zorman po tri, Jure Dolenec in Vid Poteko pa po enega. Na prvi petkovi tekmi so Nemci zanesljivo odpravili Brazilce (29:20). Slovence v soboto čakajo prav omenjeni Južnoameričani, v nedeljo pa še tekma z Nemčijo.

Luka Žvižej je prispeval štiri gole.
Luka Žvižej je prispeval štiri gole. FOTO: SPS

SP 2021 v Egiptu
Mednarodna rokometna zveza (IHF) je na današnjem kongresu v ruskem Sočiju izbrala prireditelja moških svetovnih prvenstev v letih 2021 in 2023. Čez slabih šest let bo sklepni turnir tretjič v zgodovini na afriških tleh, po Egiptu 1999 in Tuniziji 2005 bo znova v Egiptu, leta 2023 pa ga bosta skupno priredila Švedska in Poljska. Spomnimi: moško SP leta 2017 bo gostila Francija, dve leti kasneje pa Nemčija in Danska.