Slovenci preskočili Romune, prihajajo Belorusi

Bukarešta, 12. 06. 2013 18.18 |

Slovenska rokometna reprezentanca je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo na gostovanju v Bukarešti z 31:22 ugnala Romunijo. Najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil David Špiler (9 golov), Primož Prošt pa je zbral 15 obramb.

Slovenska moška rokometna reprezentanca si je po zadnjih skromnih izidih dodobra otežila situacijo, ko gre za preboj na evropsko prvenstvo leta 2014. A četa Borisa Denića je praviloma najbolje reagirala, ko je bilo to najbolj potrebno. In tako je bilo tudi v Bukarešti, kjer je po izenačenem uvodu slovenska izbrana vrsta prevzela pobudo, z dobro obrambo in relativno dobrimi 'polprotinapadi' pa so začeli hitro višati prednost. Raznovrstna igra v napadu ni puščala posledic v obrambi, Denić je z rotacijo igralcev ohranjal visok ritem, Romuni pa so na domačem terenu v 19 minutah zabili vsega 6 golov. To le govori o dobri obrambi pred sklepnimi desetimi minutami prvega dela, ko so tudi Slovenci nekoliko popustili, saj se je prvi del končal s 14:11.

David Špiler
David Špiler FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju so Slovenci strnili vrste in navkljub nekaj težavam vseskozi bili korak pred tekmecem, v ključnih trenutkih pa vnovič pritisnili na plin in začeli višati razliko. V 52. minuti je bila celo najvišja na dvoboju – 28:20 – na krilih konstantnega vratarja Primoža Prošta pa so jo uspeli do izteka igralnega časa zadržati. Selektor Romunov Elidor Voica je sicer upal, da bo z minuto odmora v 18. minuti nadaljevanja pomagal svojim izbrancem, izkazalo pa se je, da je odmor koristil predvsem Urošu Zormanu in druščini, ki so se ob koncu veselili zmage z 31:22.

Najučinkovitejši pri Slovencih je bil z osmimi goli član Zagreba David Špiler (9 golov), Primož Prošt pa je zbral 15 obramb.