VIDEO in FOTO: Slovenci po porazu proti Belorusiji brez EP

Ljubljana, 16. 06. 2013 18.18 |

T.Š./B.B.
85

Slovenska moška rokometna reprezentanca si je s porazom na zadnji kvalifikacijski tekmi v skupini 6 zaprla vrata za nastop na evropskem prvenstvu, ki bo leta 2014 na Danskem. Slovenci so v dvorani Stožice izgubili proti Belorusom (35:33).

V ljubljanski dvorani Stožice so varovanci slovenskega selektorja Borisa Deniča v zadnjem krogu kvalifikacij sami krojili svojo usodo o nastopu na evropskem rokometnem prvenstvu leta 2014. Slovenci so za preboj na EP na Danskem potrebovali zmago, saj bi jih v primeru neodločenega izida ali poraza na drugem mestu skupine 6 prehitel prav tokratni tekmec, Belorusija. Prvo mesto v skupini si je že pred zadnjim krogom zagotovila Islandija. Belorusi so zmagali in si zagotovili nastop na EP, Slovenci so zasedli tretje mesto v skupini 6 in žal ostali brez možnosti za preboj na 11. evropsko prvenstvo.

Selektor Denič je na parket postavil naslednjo postavo: v vratih je bil Primož Prošt, na krilnih položajih Dragan Gajić in Luka Žvižej, na zunanjih položajih David Špiler, Uroš Zorman in Jure Dolenec, na šestmetrski črti pa Miha Žvižej. V Stožicah so gostitelji odlično začeli in vodili večji del prvega polčasa, celo za pet golov (14:9), v zadnjih minutah prvega polčasa pa je zbranost popustila in Belorusi so izničili prednost ter ob koncu prvega polčasa celo vodili za gol (18:17). V drugem polčasu so Belorusi nadaljevali dobro igro in vodili za gol ali dva. Slovenci so na sredini drugega polčasa le ujeli priključek in nato v 45. minuti po dolgem času prešli v vodstvo (24:23). V zaključku tekme so Belorusi večinoma vodili z enim ali celo dvema goloma prednosti, Slovenci pa so lovili priključek. Vratar Belorusije Šarapenko je ubranil nekaj ključnih strelov in gostje so v 59. minuti vodili za dva gola (34:32), Nenad Bilbija, najboljši strelec Slovencev, je znižal izid (34:33), a je v naslednjem napadu znova padel gol za končni izid 35:33 in zmago Belorusov v dvorani Stožice.

Slovenci se niso uvrstili na rokometno EP.