Slovenski odbojkarji boljši od slovaških

Bratislava, 22. 08. 2013 21.40 |

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v sklopu priprav za nastop na evropskem prvenstvu EP Danskem in Poljskem na prijateljski tekmi na Slovaškem premagala domačo izbrano vrsto s 3:2 v nizih.

Slovenski selektor Luka Slabe je tekmo začel v postavi Gregor Ropret, Jan Pokeršnik, Klemen Čebulj, Alen Pajenk, Danijel Koncilja, Mitja Gasparini, na liberu pa sta se izmenjavala Miha Plot in Jani Kovačič. Prvi niz so dobili Slovaki, Slovenci so izenačili in nato povedli z 2:1 v nizih, Slovaki so se vrnili z zmago v četrtem nizu, v petem pa so bili znova spretnejši Slovenci. Uvod v tie-break je bil za slovensko ekipo naravnost fantastičen, saj so povedli s 5:1, nato so svojo prednost povečali na sedem točk (10:3) in nato še na osem (12:4). Slovakom je do konca niza izid uspelo nekoliko zmanjšati, vendar zmaga za slovensko reprezentanco ni bila več vprašljiva. Slovenski odbojkarji so bili od slovaških odbojkarjev boljši na sprejemu in v napadu, v bloku sta bili ekipi izenačeni, prav tako na servisu, kjer pa sta obe ekipi naredili po kar 21 lastnih napak.