Skyju ekipni kronometer, Puccio novi vodilni

Neapelj, 05. 05. 2013 18.08 |

Britanski kolesarski zvezdnik Mark Cavendish je moral na dirki po Italiji že po dnevu predati rožnato majico. In to nekdanjemu moštvenemu kolegu Italijanu Salvatoreju Pucciu, ki je s svojo ekipo Sky dobil moštveni kronometer na otoku Ischia. Britanska ekipa je na 17,4 kilometra dolgi progi za devet sekund premagala španski Movistar.

Mark Cavendish je izgubil rožnato majico.
Mark Cavendish je izgubil rožnato majico. FOTO: Reuters

S 14-sekundnim zaostankom za ekipo enega izmed glavnih favoritov 96. Gira, Britanca Bradleyja Wigginsa, je bila druga Astana, kar pomeni, da ima v skupnem seštevku Wiggins na drugem mestu ravno takšno prednost pred domačim tekmecem Vincenzom Nibalijem.

Od ekip, v katerih nastopajo slovenski tekmovalci, je bil najboljši Vacansoleil Grege Boleta, ki je z zaostankom 34 sekund zasedel deveto mesto. Argos Shimano Luke Mezgeca in Euskaltel Euskadi državnega prvaka v tej disciplini Roberta Vrečerja sta se uvrstila povsem na rep, zasedla sta 22. oziroma 23. mesto. Za Salvatoreja Puccia, ki je profesionalec od lani, je osvojitev rožnate majice največji uspeh v karieri, nekdanji izvrstni mladinec še nima profesionalne zmage.

"Najbrž mi ni treba razlagati, kaj Italijanu pomeni majica vodilnega. In še mlademu, kot sem jaz. Hvala ekipi, ki mi je to omogočila. Še posebno Wigginsu, ki je narekoval oster ritem. Težko mu je bilo slediti, a sem v to vložil vse razpoložljive moči, saj je bila priložnost enkratna in nisem je smel zamuditi. Za trud, v določenih trenutkih tudi trpljenje, pa sem bil nagrajen. Vodstvo v skupnem seštevku je zame presenečenje, pred dirko smo na mojem mestu videli Daria Catalda, a v prvi etapi sem bil hitrejši od njega, zato zdaj nosim dragoceno majico " je bil na cilju dobre volje 23-letni Sicilijanec.