Sin Alex na evropskem prvenstvu v rokometu porazil očeta Talenta Dujšebajeva

Vroclav, 26. 01. 2016 22.11 |

Španska rokometna reprezentanca je v drugem delu evropskega prvenstva v skupini 2 premagala Madžarsko z 31:29. Rokometaši z Iberskega polotoka so do odločilne prednosti prišli šest minut do konca, ko so povedli z 29:25. Na večerni tekmi sta se Švedska in Danska razšli brez zmagovalca (28:28).

V spopadu sina Alexa Dujšebajeva, ki je za špansko reprezentanco zabil tri zadetke, in očeta Talanta Dujšebajeva, ki kot trener vodi madžarsko rokometno reprezentanco, je bil uspešnejši mlajši Alex. Potem ko smo v prvem polčasu videli zelo izenačen obračun – prvih 30 minut se je končalo z neodločenim izidom 15:15 –, so v drugem polčasu Španci dodali na plin in od 47. do 53. minute naredili pomembno razliko (29:25), prednost pa so nato zadržali do samega konca tekme. Na koncu je na semaforju v Vroclavu pisalo 31:29 v korist Špancev, pri katerih je bil najučinkovitejši Valero Rivera (5 zadetkov). Na drugi strani je pri Madžarih, ki so v drugem delu še brez zmage, blestel Laszlo Nagy (9).

Entrerrios je vknjižil štiri zadetke.
Entrerrios je vknjižil štiri zadetke. FOTO: AP

Na večerni tekmi sta se reprezentanci Švedske in Danske razšli brez zmagovalca (28:28). Kljub osvojeni točki Danska, ki na prvenstvu ne pozna poraza, teoretično še ni uvrščena v polfinale. Z eno nogo je že tam, dokončno pa si bo morala to zagotoviti v zadnjem krogu. Skandinavski derbi je upravičil visoka pričakovanja. Danska je imela dve točki praktično že v žepu, saj je dve minuti in pol pred koncem vodila s tremi zadetki prednosti. A Švedi se niso predali; v dobre pol minute so dosegli dva zadetka, tretjega za izenačenje pa je iz težkega položaja zabil Mattias Zachrisson osem sekund pred zaključkom.

V skupini iz Vroclava imajo možnosti za polfinale še Nemci, ki bodo tekmec Danske (Španijo zvečer čaka Rusija), v prvi skupini iz Krakova pa so v igri za polfinale štiri reprezentance - Norveška, Francija, Poljska in Hrvaška. Pari zadnjega kroga so: Makedonija - Belorusija, Francija - Norveška, Poljska - Hrvaška, Švedska - Madžarska, Nemčija - Danska in Španija - Rusija.