Pariz, 08. 06. 2013 17.00 |

Ameriška tenisačica Serena Williams je z 2:0 v nizih ugnala Rusinjo Marijo Šarapovo in se veselila zmage na odprtem prvenstvu Francije. Rusinja je dvoboj sicer dobro začela, nato pa je bilo prav vse v znamenju ameriške zvezdnice.

Ruska teniška zvezdnica Marija Šarapova je dvoboj začela sanjsko. Hitro je odvzela začetni udarec Sereni Williams in povedla z 2:0. A sledil je preobrat, Američanka je dobila naslednje tri igre in nato po 51 minutah dobila uvodni niz. Tudi nadaljevanje je bilo popolnoma v znamenju Američanke, ki je prišla do prepotrebne prednosti, nato pa le mirno nadaljevala z dvobojem.

Na pariškem pesku je bilo po vsakem premišljenem udarcu Williamsove jasno, da je le vprašanje časa, kdaj se bo dvoboj končal. Nekdanja zaročenka slovenskega košarkarja Saše Vujačića je uspela v drugem nizu dobiti štiri igre, kar pa je bilo premalo za več od častnega poraza. Dvoboj je trajal uro in 46 minut. "Bilo je zelo težko,“ je po zmagi na pariškem pesku dejala mlajša od sester Williams in nadaljevala: "Zmagati po 11 letih je nekaj neverjetnega. Želim si nazaj v Pariz, kjer bi rada vnovič zmagala. Menim, da sem po zmagi postala Parižanka!

Serena Williams
Serena Williams FOTO: Reuters

Williamsova je z zmago na pariškem pesku postala šele četrta tenisačica v moderni eri, ki ji je uspelo vsaj dvakrat osvojiti vse štiri grand slame. Hkrati je bila to njena 16. zmaga na največjih turnirjih. "Dolgo že igra izvrstno, iz leta v leto drži isti nivo. Tako je bilo tudi na tem turnirju. Čestitam ji za zmago. Na to igrišče imam številne lepe spomine. Posebej lepo je bilo lani. Vrnila se bom prihodnje leto in upam, da bom takrat najboljša,“ je zaključila Rusinja, ki je branila lansko zmago.

Serena Williams – Marija Šarapova 6:4, 6:4