Serena petič wimbledonska kraljica

London, 07. 07. 2012 16.24 |

Serena Williams je znova potrdila izjemno formo na turnirju za grand slam v Wimbledonu in v finalu v treh nizih odpravila Agniezsko Radwansko. Za Američanko je to že 14. lovorika za grand slam v karieri in peta v Wimbledonu.

Serena Williams
Serena Williams FOTO: Reuters
Serena Williams je v velikem finalu v prvem nizu pokazala svojo moč in kar s 6:1 odpravila Poljakinjo Agnieszko Radwansko in za to potrebovala le 37 minut. Po kratki prekinitvi zaradi dežja sta tekmici nadaljevali igro, prekinitev pa je očitno dobro vplivala na Poljakinjo, ki se je otresla treme in pritiska ter zaigrala veliko bolje. Tretja nosilka Radwanska se je veliko bolje upirala šestopostavljeni Williamsovi. Američanka je ob enem odvzemu servisa vodila že kar s 4:2, a je Poljakinji uspel "rebreak" za izenačenje na 4:4 in je nato povedla s 5:4 ter nato ob izenačenju na 5:5 dobila dve zaporedni igri (tudi odvzela servis tekmici) in stanje v nizih izenačila na 1:1 (7:5).

Drugi niz je trajal 49 minut. V tretjem nizu je odločitev padla ob izidu 2:2, ko je Serena dvakrat zapored odvzela servis tekmici in povedla s 5:2. Do konca je bilo vse le še stvar rutine, Serena je dobila še svoj servis in slavila s 6:2 za končnih 2:1 v nizih. Za Sereno Williams je to že peta zmaga v ženski konkurenci med posameznicami na sveti londonski travi in že kar 14. za grand slam.

Agnieszka Radwanska
Agnieszka Radwanska FOTO: Reuters

Srebotnikova izgubila v polfinalu
Katarina Srebotnik in Srb Nenad Zimonjić se nista uvrstila v veliki finale mešanih dvojic v Wimbledonu. Od slovensko-srbske naveze je bila boljša ameriška kombinacija Lisa Raymond/Mike Bryan, ki je po 55 minutah zmagala s 6:3 in 6:4.

Izida:
finale:
Serena Williams – Agnieszka Radwanska 6:1, 5:7, 6:2

mešane dvojice:
- polfinale:
Lisa Raymond/Mike Bryan (ZDA/2) - Katarina Srebotnik/Nenad Zimonjić (Slo-Srb/3) 6:3, 6:4.