SEHA: Celjani do zmage v slovaškem Prešovu

Prešov, 10. 09. 2016 19.37 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v današnji tekmi regionalne lige Seha v gosteh premagali slovaški Tatran iz Prešova z 31:25. Celjska zasedba je dosegla drugo zmago v nizu v regionalni ligi Seha.

Po velenjskemu Gorenju je celjska zasedba ukanila še slovaški Tatran iz Prešova, v svoji pri tekmi pa klonila proti madžarskemu Veszpremu. V uvodnih desetih minutah je bila igra raztrgana, Celjani pa so si z dvema zaporednima goloma Blaža Janca v 16. minuti priigrali dva gola prednosti (6:4). Gostitelji so jih pet minut kasneje ujeli in izenačili na 7:7. Slovenski prvaki so znova zaigrali nekoliko odločneje in v 25. minuti znova povišali na 10:8, a so gostitelji naredili delni izid 3:0 in jih znova pahnili v rezultatski zaostanek, na velik odmor pa so se tekmeci podali z neodločenim izidom 11:11.

Druga polovica tekme je bila v znamenju izbrancev Branka Tamšeta, ki so letošnje rablje velenjske zasedbe na kvalifikacijskem turnirju za ligo prvakov zasenčili v vseh prvinah. Predvsem udarno igro so prikazale v prelomnih trenutkih dvoboja, po njihovem vodstvu s 26:20 v 52. minuti pa je bilo tudi jasno, da bosta točki romali v Slovenijo.

Celjska zasedba bo v sredo, 14. septembra, gostovala pri Izviđaču iz BiH.