Sedej bronast v Tbilisiju

Tbilisi, 25. 04. 2009 16.16 |

Slovenski judoist Aljaž Sedej (JK Bežigrad) je na evropskem prvenstvu v Tbilisiju v kategoriji do 81 kilogramov osvojil bronasto medaljo.

Aljaž Sedej
Aljaž Sedej FOTO: Reuters

Ljubljančan Aljaž Sedej (do 81 kg) je prišel  na članskih evropskih prvenstvih do svojega prvega odličja, v borbi za tretje mesto je z juko premagal olimpijskega prvaka iz Pekinga, Nemca Oleja Bischofa. Za varovanca Gregorja Broda je to prvo odličje v moški konkurenci po letu 1969, ko je Slovenijo razveselil Stanko Topolčnik. "Zame osebno so to sanje, ki so se danes uresničile, česa takega pred tekmovanjem nisem pričakoval. Ko sem videl žreb, ki ni bil najboljši, sem vedel, da me čakajo neugodni tekmeci, a se je na srečo tako izšlo, da so mi sami olajšali delo. Škoda je le, da nisem prišel v finale. Danes sem sicer naredil kar veliko napak, a se je izšlo na odličen način. Kaj naj še rečem, aleluja, da imamo končno moško kolajno v judu," je po osvojeni kolajni nasmejan povedal Sedej.

Sedej je bil v prvem krogu prost, nato pa v prvi borbi izločil Švicarja Christopha Kellerja (10:0). V četrtfinalu je z juko premagal Španca Jorga Benaventa. Finalni nastop mu je z vezarijem preprečil Italijan Antonio Ciano.

Sedej je z odličjem dopolnil uspeh zlate Žolnirjeve, v nedeljo pa je na evropskem prvenstvu zadnji dan tekmovanja.