Sara Isaković v solidni, ne še vrhunski formi

Atlanta, 03. 12. 2011 09.38 |

Plavalec ravenskega Fužinarja Damir Dugonjič je na odprtem prvenstvu ZDA v plavanju osvojil 10. mesto na 100 prsno. Srebrna olimpijka Sara Isaković je na 200 prosto zavzela 15. mesto.

Damir Dugonjič
Damir Dugonjič FOTO: Reuters

Damir Dugonjič je z dosežkom 1:02,02 rahlo zaostal za lastnimi načrti, saj je bil že dopoldan z 1:01,89 precej hitrejši in v finalu pričakoval še več. Z dosežkom 1:00,43 je zmagam Američan Brendan Hansen, ki bil v kvalifikacijah še hitrejši. Na 200 prosto je nastopila tudi olimpijska podprvakinja Sara Isaković, ki je že v kvalifikacijah z 2:01,06 dosegla soliden izid, popoldan pa je bila slabe pol sekunde počasnejša in pristala na 15. mestu (2:01,50). V ostrem boju za prvo mesto je z odličnim dosežkom 1:56,61 zmagala Francozinja Camille Muffat, le desetinko sekunde pred mlado Američanko Melisso Franklin. Tretja slovenska reprezentantka Tjaša Vozel pa ta konec tedna nastopa na odprtem prvenstvu Nizozemske v Eindhovnu. V uvodu je na 100 prsno z 1:11,42 osvojila 10. mesto, precej hitrejša pa je bila v jutranjih kvalifikacijah, ko se ji je z 1:10,54 veliki finale izmuznil za desetinko sekunde in eno mesto.