Belo Horizonte, 24. 10. 2016 07.39 |

Odbojkarji Sada Cruzeira so v finalu svetovnega klubskega prvenstva v brazilskem Betimu s 3:0 premagali Zenit Kazan in ubranili lanski naslov. Tretje mesto je osvojil Trentino Volley, ki je bil s 3:2 boljši od Bolivarja, s 17 točkami se je pri zmagovalcih izkazal Tine Urnaut.

Sada Cruzeiro je aktualne evropske prvake na kolena spravil že v lanskem finalu, v katerem je slavil s 3:0. Zenit je proti Brazilcem praznih rok ostal že v predtekmovanju, ko so osvojili niz, v finalu pa so bili, z izjemo drugega niza, praktično brez možnosti, da bi prvič v zgodovini kluba prišli še do svetovne lovorike. To je Sada Cruzeiru uspelo tretjič, prvič leta 2013, drugič pa lani. V brazilski ekipi je bil najbolj učinkovit igralec Evandro M. Guerra s 14 točkami, eno manj je k zmagi prispeval Yoandy Leal Hidalgo, z desetimi pa je tekmo končal Isac Santos, v ruski ekipi jih je Kubanec s poljskim potnim listom Wilfredo Leon dosegel 13, Maksim Mihajlov pa deset.

Tine Urnaut
Tine Urnaut FOTO: Damjan Žibert

Trentino Volley je v pravem maratonskem dvoboju, tudi zahvaljujoč Tinetu Urnautu, ki je dosegel zadnji dve točki na tekmi, prišel do tretjega mesta. Za Italijane je to drugo tretje mesto na svetovnem klubskem prvenstvu, prvega so osvojili leta 2013, pred tem so bili štirikrat zaporedoma svetovni klubski prvaki. V ekipi Trentina je Urnaut tekmo končal s 17 točkami, Gabriele Nelli z 12, za argentinski Bolivar je Avstralec Thomas Edgar dosegel 25 točk, Bolgar Todor Aleksijev pa 19.