Rosberg zmagovalec v Bahrajnu, Hamilton po trku z Bottasom tretji

Bahrajn, 03. 04. 2016 18.43 |

Nemec Nico Rosberg (Mercedes) je na drugi dirki nove sezone svetovnega prvenstva formule 1 dosegel še drugo zmago. Po preizkušnji v Melbournu je bil najhitrejši tudi v Bahrajnu. Danes je drugo mesto osvojil Finec Kimi Räikkönen (Ferrari), tretji je bil Rosbergov moštveni sotekmovalec Britanec Lewis Hamilton.

Rosberg je slavil na VN Bahrajna.
Rosberg je slavil na VN Bahrajna. FOTO: Reuters

Z drugo zmago in že peto v nizu, saj je dobil tudi zadnje tri lanske, je nemški voznik še nekoliko povečal naskok v skupnem seštevku SP. Zdaj ima 50 točk, svetovni prvak Hamilton je drugi s 33.

Ferrari je ostal le z enim dirkalnikom, saj je nekdanji svetovni prvak Nemec Sebastian Vettel zaradi okvare motorja odstopil že v krogu za ogrevanje. Hamilton, ki je imel najboljši startni položaj, pa je po trčenju z Valtterijem Bottasom zdrsnil na šesto mesto in do cilja ni mogel višje kot do tretjega. Svetovno prvenstvo se bo nadaljevalo čez dva tedna z dirko na Kitajskem.

Rosberg je tako smolo moštvenega sotekmovalca in tekmeca dobro izkoristil, povedel je in vodstva ni več izpustil iz rok. Zanj je bila to druga zmaga v sezoni, pa že peta zaporedna, saj je dobil tudi zadnje tri lanske. "Start je bil zelo dober, to je bil ključ vsega. A čestitke moji ekipi, res so se izkazali, delo smo vsi skupaj opravili odlično," je po skupno 16. zmagi v karieri po prihodu v cilj dejal nemški dirkač, ki ima zdaj 50 točk v skupnem seštevku.

Drugi Ferrarijev voznik je še enkrat potrdil, da mu puščavsko dirkališče, kjer v formuli 1 vozijo pod umetno razsvetljavo, leži. Že osmič je končal na stopničkah. "Ni slabo. Glede na to, da start ni bil nič posebnega, sem še dosti iztržil," je menil Finec.

"Zoprno, da se mi kar naprej dogajajo takšne stvari. Ni bilo enako kot v Melbournu, a na koncu je najpomembneje, da sem še iztržil nekaj točk," pa Hamilton, ki je v SP drugi s 33 točkami, ni bil najbolj zadovoljen z razpletom.