Rosberg najhitrejši na obeh prostih treningih

Suzuka, 07. 10. 2016 09.32 |

Vodilni dirkač v svetovnem prvenstvu formule 1 Nemec Nico Rosberg (Mercedes) je bil najhitrejši na uvodnih dveh prostih treningih pred nedeljsko dirko za veliko nagrado Japonske v Suzuki.

Obakrat se je za nemškim dirkačev na drugo mesto uvrstil njegov moštveni kolega pri Mercedesu in največji tekmec za naslov prvaka, Britanec Lewis Hamilton. Pred 17. od skupno 21 dirk SP ima Nico Rosberg 23 točk prednosti pred svetovnim prvakom Hamiltonom, ki je dvakrat zapored dobil VN Japonske. Tretji čas drugega treninga je dosegel Finec Kimi Räikkönen, njegov moštveni kolega pri Ferrariju Nemec Sebastian Vettel pa je bil tokrat peti.

Rosberg je bil na prvem treningu za 0,215 sekunde hitrejši od Hamiltona. Več kot sekundo je na tretjem mestu zaostal Nemec Vettel, za njim pa se je zvrstil še en dirkač Ferrarija Finec Kimi Raikkonen. Zmagovalec VN Malezije Avstralec Daniel Ricciardo je dosegel peti čas, šestega pa 19-letni belgijski as Max Verstappen, oba za volanom Red Bulla.