Rokometni derbi v Velenju brez zmagovalca

Velenje, 24. 02. 2016 20.42 |

Rokometaši Velenja Gorenja in Celja Pivovarne Laško so se v 19. krogu 1. NLB Leasing lige razšli z nedoločenim rezultatom 24:24 (16:12). S tem izidom obe ekipi še naprej ostajata v mrtvem teku na vrhu prvenstvene lestvice.

Staš Skube je s svojimi soigralci odščipnil veliko točko aktualnim prvakom.
Staš Skube je s svojimi soigralci odščipnil veliko točko aktualnim prvakom. FOTO: Damjan Žibert

Do 19. kroga so Velenjčani in Celjani zbrali enako število točk, igralcem iz mesta ob Savinji pa je šel na roko tudi podatek, da so nazadnje v Rdeči dvorani, ki se je danes prvič uradno pokazala svoj novi črno-rumeno podobo, izgubili 18. septembra 2013. Po četrti medsebojni tekmi v tej sezoni je statistika še vedno v prid pivovarjem, ki so dobili tri tekme in eno remizirali, čeprav so bili v današnji že nekajkrat daleč od uspeha oziroma točke, a so na koncu iztržili še kako pomembno točko.

Velenjski ljubitelji rokometa so videli odličen začetek tekme svojih ljubljencev. Ti so vodili od začetka tekme, v uvodnih minutah sta bila razpoložena predvsem Nejc Cehte in Mario Šoštarič, ki sta ob izidu 5:3 zadela vsak po dvakrat. Velenjčani so prvič na tekmi za tri gole vodili v 11. minuti, ko je bil znova natančen Cehte. Zadnjič so ose vodile za tri ob izidu 8:5, pivovarji pa so na 8:8 izenačili po golu Luke Žvižeja v 16. minuti. Toda to ni zmedlo domačinov. Prednost so še naprej držali, na +2 prišli v 23. minuti po golu Nika Medveda, ki je bil nekaj sekund kasneje uspešen še za 13:10, s čimer je izenačil najvišjo prednost. V 27. minuti je Šoštarič izkoristil sedemmetrovko za do takrat najvišjo prednost 15:11. Celjani so znižali na 12:15, nekaj sekund pred polčasom pa je Šoštarič zadel za lepo prednost 16:12.

Celjani so v uvodu drugega polčasa znižali na 14:16, domači trener Marko Šibila je vzel minuto odmora, po njem pa so njegovi rokometaši spet strnili vrste in najprej pobegnili na tri gole prednosti (18:15), v 43. minuti pa spet na +4 (20:16), kar je v minuto odmora prisililo Branka Tamšeta. Celjani so še naprej s težavo dosegali gole, na drugi strani pa so Velenjčani držali tri ali štiri gole prednosti. To jim je uspevalo do 56. minute, ko je Blaž Janc zadel za 23:23 in s tem poskrbel za napeto končnico. V njej so prvi povedli domačini, čeprav so priložnost za to še pred tem imeli gosti, a je niso izkoristili. Za 24:24 je zadel Žiga Mlakar, Velenjčani so nato zapravili napad, Celjanom pa je zmanjkalo časa za pravo zaključno akcijo. Najboljši strelec tekme je bil Šoštarič s sedmimi goli, enega manj je dal Mlakar.

Gorenje Velenje - Celje Pivovarna Laško 24:24 (16:12)