Rokometašice Krima v četrtfinalu pokala pokalnih zmagovalk

Ljubljana, 16. 01. 2016 18.31 |

Rokometašice Krima Mercatorja so na povratni tekmi osmine finala pokala pokalnih zmagovalk premagale romunsko ekipo Municipal Craiova s 27:23 (15:12) in se uvrstile v četrtfinale. Prvo tekmo so Ljubljančanke izgubile z 29:30.

zbranke Marte Bon so na Kodeljevem prišle do želenega. Po sicer slabem začetku so bile nato večino tekme boljše tekmice od Romunk in zasluženo prišle v četrtfinale tega tekmovanja. Ena junakinj je bila vratarka Sergeja Stefanišin, ki je ustavila 19 strelov tekmic. Krimovke so v dvorani, kjer so dosegle svoje največje uspehe, zelo slabo začele tekmo. Številne napake pri podajah, tehnične napake, slabo zamišljene akcije in tudi izključitve so prispevale k hitremu in zanesljivemu vodstvu gostij.

Tamara Mavsar je bila najboljša strelka v vrstah Krima.
Tamara Mavsar je bila najboljša strelka v vrstah Krima. FOTO: Damjan Žibert

ITe so - ob dveh igralkah več na igrišču - že v sedmi minuti pobegnile na 5:1. Trenerka Marta Bon je nato zahtevala minuto odmora, a takoj zatem so Romunke povedle s 6:1. Toda v Krimova vrata je namesto Miše Marinček stopila izkušena Stefanišinova in v naslednjih minutah zbirala obrambo za obrambo, s čimer je omogočila nekaj protinapadov za znižanje zaostanka le na 6:7 v 14. minuti.

Minuto pozneje je Marija Obradović izid poravnala na 7:7, Tamara Mavsar pa je v 19. minuti poskrbela za prvo Krimovo vodstvo (9:8). Z boljšo obrambo so prednost povečale na 13:9 in 14:10 z zadetkoma Marije Obradović, na polčas pa odšle s tremi zadetki prednosti.

Krimovke so takšno prednost držale tudi v drugem polčasu, tudi po zaslugi Stefanišinove, ko pa je Mavsarjeva v 54. minuti zadela za 25:20, je bilo napredovanje med najboljših osem na dosegu roke. Ista igralka je zmago in preboj v četrtfinale potrdila v 56. minuti z golom za 26:20.

Krim Mercator - Municipal Craiova 27:23 (15:12)