Rokometaši Makedonije z golom v zadnjem napadu Srbe predčasno poslali domov z EP

Krakov, 19. 01. 2016 22.08 |

Reprezentanci Makedonije in Srbije sta v tretjem krogu evropskega prvenstva v rokometu na Poljskem v Krakovu remizirali (27:27), kar pomeni, da si je zadnjo vozovnico za napredovanje iz skupine A zagotovila Makedonija, Srbija, ki jo vodi nekdanji vratar Celja Dejan Perić, pa že pakira kovčke.

Makedonci, ki so se na pripravljalnih tekmah s Slovenijo pokazali za trd oreh, so si z remijem zagotovili napredovanje iz skupine A. FOTO: Damjan Žibert

Tekma med nekdanjima reprezentancama bivše Jugoslavije je bila vseskozi izenačena, Srbi pa so še 13 sekund do konca tekme vodili za gol prednosti, za izenačenje na 27:27 pa je v zadnjem napadu na tekmi zadel Dejan Manaskov, ki je z levega krilnega položaja premagal sicer danes izjemno razpoloženega vratarja Srbije Darka Stanića. Čeprav imata reprezentanci na svojem kontu enako število točk (1), pa si je zaradi boljše gol razlike napredovanje zagotovila reprezentanca Makedonije. Na večerni tekmi skupine A so v derbiju Poljaki presenetljivo gladko, z 31:25 odpravili aktualne evropske in svetovne prvake Francoze. Domačini letošnjega evropskega prvenstva Poljaki so si tako zagotovili prvo mesto v skupini A.

V skupini B so rokometaši Norveške po slabšem prvem polčasu v drugem pritisnili na plin in premagali reprezentanco Belorusije z 29:27. Na večerni tekmi skupine B so Hrvati visoko ugnali reprezentanco Islandije (37:28), potem ko so vse delo opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z rezultatom 19:10. S tem so naredili 'uslugo' tudi Belorusom, ki so se tako zaradi zmage na medsebojnem obračunu z Islandijo uvrstili v nadaljnji del tekmovanja.