Roglič zaključil sezono s tretjim mestom na kronometru v Nantesu

Nantes, 20. 10. 2019 18.28 |

Slovenski kolesarski zvezdnik Primož Roglič je sezono končal s tretjim mestom na 38. kronometru narodov v francoskem Les Herbiersu. Zasavec, prvi Slovenec, ki se je v 38 izvedbah te dirke uvrstil na stopničke, je za 19 sekund zaostal za zmagovalcem in moštvenim kolegom pri ekipi Jumbo Visma, Nizozemcem Josom Van Emdnom.

Drugo mesto je zasedel Italijan Filippo Ganna, sicer bronast na letošnjem svetovnem prvenstvu, ki je bil na 46,3 kilometra dolgi progi osem sekund hitrejši od našega kolesarskega zvezdnika Primoža Rogliča.

Slovenski uspeh je zaokrožil Jan Tratnik, ki je na osmem mestu za zmagovalcem zaostal minuto in 28 sekund.

Na mesto pred njim se je uvrstil Danec Martin Toft Madsen, ki je naskakoval tretjo zaporedno zmago na tej preizkušnji.

Primož Roglič je za piko na i izjemni sezoni dodal še tretje mesto na kronometru v francoskem Nantesu. FOTO: Profimedia