Rennerju zlato, Janežiču bron na EP

Tallinn, 11. 07. 2015 20.29 |

Za slovensko atletiko je sijajen dan na evropskem prvenstvu za mlajše člane in članice v estonskem Tallinnu. Za to sta poskrbela Robert Renner, ki je osvojil odličje zlatega leska v skoku s palico, medtem ko je Luka Janežič preizkušnjo na 400 metrov končal na tretjem mestu.

Enaindvajsetletni Robert Renner je sijajno opravil današnjo zahtevno preizkušnjo. V prvem poskusu je premagal 5,20 m, v drugem pa 5,40 m. Nato je letvico dvignil na 5,50 m in jo takoj preskočil, vajo pa ponovil tudi na višini 5,55 m. Nato je v dveh poskusih neuspešno naskakoval višini 5,60 m, ko pa je bilo jasno, da ima zlato odličje v žepu - njegov najresnejši tekmec iz Rusije Rus Leonid Kobelev je namreč trikrat neuspešno naskakoval to višino - pa mu ni uspelo preskočiti 5,65 metra, kar je tudi norma za nastop na svetovnem prvenstvu v kitajski prestolnici. Član celjskega Kladivarja je takoj po zmagoslavju moral na dopinški preizkus, v zgodovino slovenske atletike pa se je zapisal kot drugi tekmovalec, ki je osvojil zlato kolajno. Pred njim je to uspelo kranjskemu skakalcu v višino Rožletu Prezlju v Amsterdamu leta 2001. Luka Janežič je v teku na 400 metrov osvojil bronasto odličje, potem ko je razdaljo pretekel v času 45,73. Zmagal je Francoz Thomas Jordier (45,50), drugo mesto pa je po fotofinišu zasedel Rus Pavel Ivaško (45,73).

Luka Janežič
Luka Janežič FOTO: Damjan Žibert

"Definitivno sem zelo zadovoljen, najbolj vesel pa, da sem psihično zdržal breme, ki sem ga imel pred današnjo preizkušnjo, saj sem bil eden od favoritov za visoka mesta. Kolajna je kolajna, v tem trenutku mi je prav vseeno, ali je to zlata, srebrna ali bronasta. Če bi mi pred začetkom sezone nekdo rekel, da bom osvojil kolajno, bi mu rekel, da nima pojma o atletiki. Noro," je po bronastem odličju dejal Janežič in dodal: "Vedel sem, da bo odločitev padla v zadnjih petdesetih metrih, kar se je tudi zgodilo. V končnici teka sem pričakoval napade svojih tekmecev, kar se je tudi zgodilo, a najbolj pomembno je, da sem ubranil bronasto kolajno, čeprav se mi je nasmihala tudi srebrnega leska."