Raikkonen ostaja relist

Pariz, 24. 01. 2011 21.01 |

Dirkaški šampion Kimi Raikkonen (Citroen) bo tudi prihodnje leto nastopal v konkurenci najboljših relistov na svetu.

Finski dirkač Kimi Raikkonen je lani preživel krstno sezono med elito relistov, ki nastopajo na dirkah svetovnega prvenstva (WRC). Pred novim tekmovalnim letom pa je pri francoskem avtomobilskem gigantu obstajala bojazen, da bodo izgubili ugledanega dirkača. Po smrti očeta je namreč Kimi resno razmišljal o dirkaškem slovesu.

Kimi Raikkonen
Kimi Raikkonen FOTO: Reuters

Kljub vsemu je po tehtnem razmisleku vendarle sprejel odločitev, da v drugi sezoni pokaže in dokaže, da se je privadil na razmere med relisti. Prvo Citroenovo ime bo tudi letos sedemkratni svetovni prvak Sebastien Loeb. Raikkonen je prvo sezono med relisti končal na 10. mestu v skupnem seštevku svetovnega prvenstva, na 12 dirkah pa je osvojil 25 točk. Najboljša Finčeva uvrstitev je bila 5. mesto na reliju po Turčiji.

Nova sezona se z relijem po Švedski začne 10. februarja, tekmovalno leto pa šteje 13 dirk.