Quintani dirka po Baskiji, Špilak tik pod stopničkami

San Sebastian, 06. 04. 2013 17.39 |

Kolumbijec Nairo Quintana (Movistar) je skupni zmagovalec letošnje kolesarske dirke po Baskiji. Drugo mesto je zasedel Avstralec Richie Porte (+0:02), tretje pa Kolumbijec Sergio Luis Henao Montoya (+0:34). Izkazal se je tudi slovenski kolesar Simon Špilak (Katjuša), ki je končal na skupnem četrtem mestu (+0:35).

Današnjo 24 kilometrov dolgo preizkušnjo v vožnji na čas v okolici Beasaina je dobil Nemec Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step), za njim pa sta se uvrstila Quintana (+0:17) in Španec Benat Intxausti Elorriaga (+0:32). Špilak je današnji kronometer v deževnem vremenu končal na petem mestu, za Martinom pa je zaostal za 48 sekund. Sklepno dejanje na kolesarskem krogu po Baskiji je minilo v deževnem in hladnem vremenu, na nevarnem in spolzkem cestišču v mestecu Beasain pa se je najboljše znašel Martin, dvakratni svetovni prvak v kronometru iz Köbenhavna leta 2011 in Valkenburga leta 2012. Kolumbijec Quintana, ki si je po petih etapah delil skupno drugo mesto z Avstralcem Portom, se je z današnjim drugim mestom prebil do končnega zmagoslavja na baskovski dirki. Njegov rojak Montoya, do današnje preizkušnje vodilni v skupni razvrstitvi, je zaradi sedmega mesta na kronometru zdrsnil na skupno tretje mesto, v skupni razvrstitvi pa le za sekundo ugnal 26-letnega Špilaka. Drugi slovenski predstavnik Janez Brajkovič (Astana) je letošnjo dirko po Baskiji predčasno končal na četrtkovi četrti etapi.