Pri moških Čeha, pri dekletih Brazilki

Ljubljana, 01. 08. 2015 23.23 |

Na mednarodnem turnirju v odbojki na mivki Ljubljana Beach Volley Challenge sta v ženski konkurenci prvo mesto osvojili Brazilki Paula Hoffman in Paulina Alves, v moški pa sta Čeha Jan Dumek in Robert Kufi v finalu z 2:0 (24, 15) premagala Nejca Zemljaka in Aljošo Urnauta.

Nejc Zemljak
Nejc Zemljak FOTO: OZS

Paula Hoffman in Paulina Alves sta v velikem finalu z 2:0 (18, 11) premagali Avstralki Johannah in Alice Rohkamper. Tretje mesto sta v slovenskem obračunu osvojili Erika Fabjan in Monika Potokar, ki sta v polfinalu izgubili s poznejšima zmagovalkama z 0:2 (-15, -15). Izkušeni slovenski igralki sta z 2:0 (10, 17) premagali Nino Lovšin in Tjašo Jančar, ki sta v polfinalu z 0:2 (-17, -19) klonili proti Avstralkama.

S tretjim mestom sta se morala zadovoljiti tudi Jernej Potočnik in njegov avstrijski soigralec Simon Fruhbauer, ki sta bila v polfinalu blizu uspeha nad odličnima Čehoma Janu Dumeku in Robertu Kufi, saj sta izgubila z 0:2 (-17, -18). Kar jima ni uspelo v polfinalu, sta nadomestila v boju za tretje mesto, ko sta z 2:1 (-14, 13, 8) premagala brazilsko navezo Marcio Gaudinein Marcus Borlini. V drugem polfinalu sta Nejc Zemljak in Ajoša Urnaut z 2:0 (20, 16) premagala brazilska odbojkarja.