Lausitz, 04. 09. 2016 17.02 |

T.Š./M.G.
3

Zmagovalec dirke Red Bull Air Race v Lausitzu je Matt Hall. Avstralec je v prvem krogu izločil prav Slovenca Petra Podlunška, nato se s prednostjo dveh tisočink pred Hannesom Archom srečno uvrstil med najboljšo četverico, kjer pa je odletel najboljši čas. Drugo mesto je osvojil Nemec Matthias Dolderer, tretjega pa Kanadčan Pete McLeod. Podlunšek na koncu 13.

Slovenski pilot Peter Podlunšek je dobil dve sekundi kazni pribitka zaradi napake (nagib kril letala), sicer pa je dobro opravil s progo (57.614). Hall je bil skoraj štiri sekunde hitrejši (53.816) in se je z drugim časom prvega kroga zlahka prebil med osmerico najboljših. Od Avstralca je bil hitrejši zgolj Nemec Matthias Dolderer (53.528).  Po izločilnih bojih prvega kroga so se med osmerico uvrstili Kanadčan Pete McLeod, Avstrijec Hannes Arch, Američan Kirby Chambliss, Francoz Nicolas Ivanoff, Nemec Matthias Dolderer, Avstralec Matt Hall, Čeh Martin Šonka in kot srečni poraženec Američan Michael Goulian.

Hall je zmagovalec dirke v Lausitzu.
Hall je zmagovalec dirke v Lausitzu. FOTO: Red Bull Content Pool
V izločilnih bojih najboljše osmerice so se najbolj izkazali Pete McLeod, Martin Šonka, Matt Hall in Matthias Dolderer, ki so premagali svoje nasprotnike in se uvrstili v zaključno fazo tekmovanja (Final 4). Še največ sreče je imel Avstralec Hall, ki je Avstrijca Hannesa Archa ugnal zgolj za dve tisočinki sekunde.

V finalnem delu dirke je najboljši čas odvozil prav Podlunškov krvnik Matt Hall. Ta je bil s časom 53.642 prehiter za vso konkurenco. S slabo sekundo zaostanka je drugo mesto osvojil Nemec Matthias Dolderer (54.417), tretje pa je pripadlo Kanadčanu Petu McLeodu. Dolderer je z drugim mestom prepričljivo ostal v vodstvu svetovnega pokala (65.25 točk), Matt Hall pa se je prebil na drugo mesto (48.75). Tretje mesto zaseda Avstrijec Hannes Arch (41.00). Peter Podlunšek je bil danes 13. in prav na 13. mestu je tudi v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Podlunšek je osvojil končno 13. mesto.
Podlunšek je osvojil končno 13. mesto. FOTO: Red Bull Content Pool

Diskvalifikacija Šonke Podlunšku prinesla drugega nasprotnika
Po sobotnih kvalifikacijah nad dirkališčem v Lausitzu je bilo jasno, da se bo slovenski spretnostni pilot na šesti dirke sezone razreda master v seriji Red Bull Air Race pomeril z Avstralcem Mattom Hallom. Najprej so sicer sporočili, da bi se moral meriti z izkušenim 60-letnim Nigelom Lambom, a je nato prišlo do spremembe. Čeh Martin Šonka je bil namreč diskvalificiran v kvalifikacijah in je padel na zadnje mesto, zato se je Podlunšek povzpel za eno mesto. Lamb je v kvalifikacijah dosegel rekord proge in zasedel prvo mesto.