Indianapolis, 02. 10. 2016 21.59 |

Nemški pilot Matthias Dolderer je zmagovalec dirke Red Bull Air Race v Indianapolisu, s čimer je dirko pred koncem že osvojil naslov v elitnem razredu Master. Drugo mesto je osvojil Britanec Nigel Lamb, tretjega pa Kanadčan Pete McLeod. Slovenski pilot Peter Podlunšek je zasedel 11. mesto, že v prvem krogu ga je izločil na koncu četrti Matt Hall.

Mattu Hallu, ki se je z Dolderjem še edini boril za naslov svetovnega prvaka, je danes v prvem krogu izločilnih bojev načrte skušal prekrižati slovenski pilot Peter Podlunšek, a je bil za dobri dve sekundi prepočasen, da bi premagal 45-letnega Avstralca. Ta je vknjižil čas 1:04.984, slovenski pilot pa je ob dveh sekundah pribitka zapisal čas 1:06.660. Prav Hall je bil usoden za Podlunška že na prejšnji dirki Red Bull Air Race v Lausitzu. Zanimivo – najhitrejši v kvalifikacijah Jošihide Muroja je s štirimi sekundami pribitka zabeležil slabši čas (1:07.687) kot Podlunšek, a si na račun še skromnejšega časa novinca, Čilenca Cristiana Boltona, prislužil mesto med najboljšo osmerico. Bolton je dobil priložnost za dirkanje namesto tragično preminulega avstrijskega pilota Hannesa Archa, ki so se mu pred pričetkom dirke tudi poklonili z minuto molka. Velja dodati, da bi Podlunšek brez pribitka dveh kazenskih sekund osvojil tretji čas med vsemi četrftinalisti.

Podlunšek je tako kot na zadnji dirki moral priznati premoč Hallu.
Podlunšek je tako kot na zadnji dirki moral priznati premoč Hallu. FOTO: Red Bull Content Pool

V četrtfinalnih bojih so si vstopnico za veliki finale četverice prileteli Kanadčan Pete McLeod - ta je premagal srečnega poraženca prvega kroga Nicolasa Ivanoffa -, Britanec Nigel Lamb, ki se mu vožnja sicer ni posrečila, ter favorita za končno zmago Hall in Dolderer. Slednji se je izkazal s fantastičnim časom, ki je bil odgovor na odlično vožnjo Muroje, ki pa je kljub drugemu času četrtfinala ostal brez mesta v zadnjem delu dirke.

V finalu najboljše četverice je najboljši čas postavil Nemec Dolderer, njegov edini konkurent v boju za naslov (pred dirko v Indianapolisu) Hall pa je napravil napako že na samem začetku vožnje, ko je zbil drugi pilon in si prislužil tri kazenske sekunde. Finale je tako zaključil na četrtem mestu, drugo mesto je pripadlo Britancu Lambu, tretje pa Kanadčanu McLeodu. Podlunšek za 11. mesto ni dobil točke, saj jih prejme zgolj deset najbolje uvrščenih pilotov.