Montpellier, 02. 05. 2012 10.41 |

Montpellier je v 35. krogu francoskega prvenstva na stadionu La Mosson gostil devetouvrščeni Evian, v primeru zmage pa bi bil že zelo blizu naslova prvaka. Zaključno žogo z bele točke je v sodnikovem dodatku zapravil Souleyman Camara.

Ključni trenutek srečanja se je zgodil v sodnikovem dodatku. V 93. minuti je igralec Montpellierja Younes Belhada iztržil strel z bele točke, zatem pa je na zelenici zavladal pravi kaos. Sprva sta se sporekla Belhada in branilec Eviana Cedric Mongogu, oba pa je glavni sodnik nagradil z rdečim kartonom. Zatem sta vročekrvneža želela spore zgladiti s pestmi, množični pretep pa so preprečili rezervni igralci. Delivec pravice je pokazal še dva rdeča kartona, kar se je v petih najmočnejših evropskih klubskih tekmovanj zgodilo prvič po letu 2009. Po dolgih šestih minutah je Souleyman Camara le izvedel kazenski strel, vendar se je na vratih gostov z odlično obrambo izkazal Stephan Andersen. Srečanje se je tako končalo z rezultatom 2:2, Montpellier pa je tekmecu za naslov francoskega prvaka PSG dovolil, da se jim z morebitno zmago proti St. Etiennu tri kroge pred koncem približa le na tri točke zaostanka.

Srečanje se je končalo z izidom 2:2.
Srečanje se je končalo z izidom 2:2. FOTO: Reuters