Poraz za zgodovino

Podgorica, 15. 03. 2015 20.42 |

Rokometašice Krima Mercatorja so v zadnjem krogu glavnega dela lige prvakinj izgubile na gostovanju v Podgorici pri Budućnosti z 20:39. Krimovke so doživele svoj najvišji poraz v zgodovini ligi prvakinj. Prejšnji rekordni poraz so doživele v petem krogu, ko jih je za 18 golov premagal Vardar.

Ljubljančanke so po visokem porazu doma v prejšnjem krogu proti Vardarju iz Skopja pravo katastrofo doživele tudi proti Budućnosti. Igralke iz Podgorice so z deveto zmago potrdile prvo mesto v skupini 1, krimovke pa izgubile devetič, s čimer so glavni del lige prvakinj končale na zadnjem mestu v skupini. Krimovke so doživele svoj najvišji poraz v zgodovini ligi prvakinj, izgubile so za 19 golov. Prejšnji rekordni poraz so doživele v prejšnjem krogu, ko jih je za 18 golov premagal Vardar.

Mirjeta Bajramoska
Mirjeta Bajramoska FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančanke so tekmo začele slabo. Budućnost je brez težav prihajala do položajev za strel in golov, prednost je hitro narasla na 5:0 in Marta Bon je vzela prvo minuto odmora. Ta njenim varovankam kaj veliko ni pomagala, saj so domače zadele še dvakrat. Prvi gol so gostje dosegle v 10. minuti, ko je bila uspešna Tamara Mavsar. Kapetanka Krima je zadela tudi za 2:7 v 12. minuti. Ko so krimovke prišle do "le" štirih golov zaostanka (4:8), so se jim v napadu spet prikradle napake in nezbranost, s tem pa so tekmicam omogočile, da so spet pobegnile. Razlika je naraščala in naraščala, slovenskim rokometašicam ni šlo niti ob igralki več in že do polčasa so si pridelale zaostanke 8:19.

Krimu nič kaj bolje ni šlo niti v drugem delu. Črnogorke so napake kaznovale, predvsem so bile uspešne v protinapadih. Tega so Ljubljančanke prvič na tekmi uspešno izvedle šele v 35. minuti, ko je bila uspešna Maja Luković. V končnici tekme je Budućnost povsem nadigrala izbranke Bonove in jim prizadejala nov visok poraz za slovo od lige prvakinj.

Pri Krimu se je s sedmimi goli izkazala Tamara Mavsar, petkrat je zadela Elizabeth Omoregie.