Ponomarenko Janićeva se je uvrstila v finale, atletinji daleč od polfinala

Rio de Janeiro, 15. 08. 2016 16.23 |

T.Š./STA
1

Slovenska kajakašica na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić se je na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru v disciplini 200 metov uvrstila v finale. Atletinji Maja Mihalinec in Sabina Veit sta bili daleč od uvrstitve v polfinale na 200 metrov. Daljinska plavalka Špela Perše je zasedla 16. mesto.

Špela Ponomarenko Janić
Špela Ponomarenko Janić FOTO: Kajakaška zveza Slovenije
Ponomarenko Janićeva je že v predtekmovanju uspešno opravila nalogo in se prebila v polfinale. V drugi predtekmovalni skupini je zasedla drugo mesto s časom 40,387 in tako brez težav napredovala v nadaljnje tekmovanje

V polfinalu je prav tako ponovila dober nastop, v drugi polfinalni skupini od treh je zmagala Inna Osipenko Radomska iz Azerbajdžana s časom 39,803, Ponomarenko Janićeva pa se je s 40,797 in tretjim mestom v skupini tudi uvrstila v finale.

V finale so iz treh polfinalnih skupin napredovale le prva in druga kajakašica ter dve najboljši tretje uvrščeni po času. Skupno je bila v polfinalu najhitrejša Lisa Carrington z Nove Zelandije (39,561), medtem ko je kajakašica Žusterne dosegla skupno osmi čas.

Maja Mihalinec
Maja Mihalinec FOTO:

Mihalinčeva 48. na 200 m, Veitova le do 62. mesta
Atletinje so opravile predtekmovanja teka na 200 metrov. Na sporedu je bilo kar devet predtekmovalnih skupin, Slovenka Maja Mihalinec je dosegla 48. čas in tako ostala brez torkovega polfinala. Druga slovenska predstavnica v tej disciplini Sabina Veit pa je dosegla 62. čas med 72 nastopajočimi.

Mihalinčeva je tekla 23,38, Veitova pa 23,75, za uvrstitev v polfinale najboljših 24 pa je bilo potrebno teči 22,94. V predtekmovanju je bila s časom 22,31 najhitrejša Marie-Josee Ta Lou s Slonokoščene obale.

Plavalka Peršetova 16. na 10 kilometrov
Nizozemka Sharon van Rouwendaal je na olimpijskih igrah v Riu zmagala v daljinskem plavanju na 10 kilometrov. Srebrno medaljo je osvojila Italijanka Rachele Bruni, bronasto pa Brazilka Poliana Okimoto.

Slovenka Špela Perše je med 26 udeleženkami dosegla 16. čas. Edina slovenska predstavnica je deset kilometrov preplavala s časom 1:58:59,6 in za zmagovalko zaostala za 2:27,5 minute. Mlada Blejka je vse do polovice plavala v vodilni skupini, v drugem delu pa tempu vodilnih, ki so dvignile ritem, ni mogla povsem slediti, "Zelo sem zadovoljna s končnim izidom. Tekma je bila zelo težka, nekaj je bilo tudi medsebojnih dvobojev in zato je bilo na koncu še težje, ko smo pospeševali. Tudi meni je dosti dobro uspelo razporediti moči, da sem v zadnjem krogu imela dovolj energije," je povedala 20-letna plavalka radovljiškega kluba.