Ponomarenko Janićeva po ogledu videoposnetka tretja na SP

Račice, 27. 08. 2017 10.43 |

T.Š./STA
5

Na svetovnem prvenstvu kajakašev in kanuistov na mirni vodi je v finalu na 200 metrov veslala Špela Ponomarenko Janić in osvojila novo odličje. Najprej so sicer razglasili, da je peta, a po ogledu videoposnetka je napredovala do tretjega mesta in bronastega odličja. Domov se vrača z dvema odličjema, bron je osvojila tudi v paru z Anjo Osterman.

Slovenska kajakašica na mirnih vodah je na svetovnem prvenstvu v Račicah po naknadnem ogledu videoposnetka osvojila tretje mesto na 200 metrov. Bron si je razdelila s Srbkinjo Milico Starović. Zmagala je Novozelandka Lisa Carrington, srebro si je priveslala Danka Emma Aastrand Joergensen.

Špela Ponomarenko Janićeva se je tudi na tem SP tako kot že na EP odločila za dvojni program in si je v soboto z drugim mestom v svoji polfinalni skupini priborila finalni nastop med posameznicami na razdalji 200 metrov, kjer je v današnjem finalu po prvih objavah rezultatov zasedla peto mesto. Po ponovnem ogledu fotofiniša je napredovala do brona. Slovenka in Srbkinja sta na koncu za zmagovalko zaostali 1,131 sekunde. Tudi na petem mestu sta bili na koncu dve tekmovalki. Rusinja Jelena Anušina in Poljakinja Marta Walczykiewicz sta si ga razdelili, zaostali sta 1,163 sekunde

To je za Ponomarenko Janićevo drugo odličje na SP. V paru z Anjo Osterman je v finalu tekme na 500 metrov priveslala do bronaste kolajne, kar je po julijskem evropskem prvenstvu v Plovdivu nov velik uspeh tega dvoseda, ki je skupno pot začel šele letos.